پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۸۸۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ابراهیمی:

اعتماد دولت به غرب اشتباه محض بود

عضور شورای مرکزی جامعه روحانیت با بیان اینکه اعتماد دولت به غرب اشتباه محض بود، گفت: اگر آنها در همان بازه زمانی توجه به داخل داشتند، امروز تحریم ها بی اثر بود.

اعتماد دولت به غرب اشتباه محض بود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حجت الاسلام ابراهیمی عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز با اشاره به بیانیه «گام دوم» رهبر معظم انقلاب گفت: امروز دشمن در صدد ایجاد چند چالش برای کشور است و تمام تلاش خود را در جهت پیشبرد این موضوعات انجام می دهد. این توطئه ها عبارتند از، مأیوس کردن مردم از انقلاب، اختلاف افکنی در جامعه و ایجاد فضای التهابی و رسانه ای علیه ملت و نظام جمهوری اسلامی. دشمن در تلاش است تا با مایوس سازی مردم از انقلاب و ایجاد اختلاف افکنی در جامعه فتنه ای جدید را رقم بزند. امروز دشمنان ما گروه های مخالف جمهوری اسلامی همچون منافقین را علیه ما تقویت می کنند تا بتوانند در آینده حرکاتی را بر ضد ملت ایران انجام دهند.

بیانیه رهبرانقلاب توطئه دشمنان را خنثی کرد

وی افزود: من معتقدم بیانات مقام معظم رهبری توانسته است به طور کامل تمام این توطئه ها را خنثی کند. ایشان از دست اندر کاران نظام درخواست کرده اند تا عرصه را برای جوانان باز کنند زیرا دشمن بیشترین سرمایه خود را در نسل جوان قرار داده است و اگر این نسل در نظام اسلامی میدان نداشته باشد، دشمن می تواند از آنها سوء استفاده کرده و نقش های خود را بر قلوب آنها بزند.

حجت الاسلام ابراهیمی همچنین افزود: قرآن کریم نیز به این موضوع اشاره دارد و این چنین بیان می کند که به فرزندان خود برنامه دهید، پیش از آن که دشمنانتان به آنها برنامه دهند. لذا سرمایه گذاری اصلی رهبری بر نسل جوان است زیرا جوان است که می تواند کشور را  متحول کند. اوست که می تواند بیشترین نوآوری را داشته باشد.

برخی در جامعه در عین اسراف، به دنبال مال اندوزی هستند

وی در ادامه گفت: جوانان هستند که می توانند پاسخ تمام مشکلات و توطئه ها را بدهند. این مهمترین نکته ای است که در بیانیه رهبر معظم انقلاب وجود دارد و تا به امروز هم اعتماد ایشان به جوانان در سطوح مدیریتی جواب داده است. رهبری به موضوع توجه به نسل جوان اعتقاد ویژه ای دارند. امروز ایشان به دولتمردان هم توصیه می کنند که عرصه را برای نسل جوان باز کنند تا آنها به صحنه بیایند.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز ضمن اشاره به بخش دیگری از بیانیه رهبر معظم انقلاب در خصوص تلاش های غرب در ترویج سبک زندگی و زیان هایی که به کشور و ملت وارد می شود، تصریح کرد: هنوز بخشی از جامعه ما تحت تأثیر فرهنگ غرب است. به عنوان مثال اسراف در جامعه ما به فراوانی یافت می شود. همین موضوع اسراف که عده زیادی در کشور به آن توجه ندارند، مورد تشویق غرب است و اگر اسراف گرایی و حرص بی جهت نسبت به مال اندوزی رفع نشود، مشکلات بسیاری ایجاد خواهد شد. امروز عده زیادی در کشور وجود دارند که برای ثروت اندوزی تلاش بسیار می کنند و به میزان احتیاج خود توجهی ندارند و تنها به فکر تفاخر و تکاثر در جامعه هستند.

اگر دولتمردان به داخل کشور توجه کرده بودند، امروز تحریم ها اثری نداشت

وی اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب نیز در بیانیه خود اشاره کردند که رویکرد غربی در همه سطوح وجود دارد. بنده معتقدم که دولت بخشی از فرصت خود را به غربی ها اختصاص داد و به آنها اعتماد کرد که این اشتباه محض بود و لازم نبود که این کار در کشور صورت گیرد و اگر آنها در همان بازه زمانی توجه به داخل کشور کرده بودند امروز این تحریم ها هیچ اثری بر کشور نداشت.

حجت الاسلام ابراهیمی همچنین خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب در تلاش است تا جامعه را از ناامیدی رهایی دهد. ما امروز پیشرفت هایی داشته ایم. خدماتی که امروز در جامعه انجام شده است در برهه زمانی قبل از آن بی سابقه بوده است. امروز باید به این موضوعات نیز توجه داشت. رهبری در تلاش است تا به مردم بگویند ما در آینده قله های بلندی را فتح خواهیم کرد تا دشمن مأیوس شود.

وی همچنین افزود: سیاستی که امروز مقام معظم رهبری برنامه ریزی کرده اند، موجب شده در بسیاری از موارد امروز در منطقه رتبه اول قرار بگیریم. امروز مردم باید بدانند که اگر سختی هایی در معیشت وجود دارد، روزنه های امید و افق های روشنی هم برای آینده هست. رهبری در حال نشان دادن همان افق های آینده به جامعه هستند. امروز حضور ما در منطقه چه در سوریه، چه در عراق و چه حتی در یمن، قابل توجه است.

پیامبر اسلام هم زمانی که برای گسترش اسلام تلاش می کردند، تحریم بودند

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز افزود: حال امروز به علت موفقیت هایی که داشته ایم، دشمن روی کشور ما حساس شده است و می داند که ما در آینده قله های بزرگی را فتح می کنیم و دست استکبار جهانی را از منطقه قطع خواهیم کرد. به هر حال پیامبر اسلام هم زمانی که در حال گسترش اسلام بودند، مخالفت های زیادی با ایشان می شد و بسیاری ایشان را تحریم کردند. امروز ما باید مقاومت کنیم تا انشاءالله به نتیجه عالی در آینده نایل آئیم.

منبع: مهر

منبع مهر
کلید واژه :

دولت

،

حجت الاسلام ابراهیمی

ثبت نظرات
captcha