پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۸۷۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مستند «انقلاب ۵۷» از آرشیو صداوسیما استفاده می کند؟ / مدیر شبکه مستند: مشخص نیست

مدیر شبکه مستند درباره اینکه آیا از آرشیو صداوسیما برای ساخت مستند «انقلاب ۵۷» که از ماهواره پخش می شود، استفاده شده است؟ اظهار کرد که مشخص نیست چنین اتفاقی افتاده است یا خیر.

مستند «انقلاب ۵۷» از آرشیو صداوسیما استفاده می کند؟ / مدیر شبکه مستند: مشخص نیست

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مدیر شبکه مستند درباره اینکه آیا از آرشیو صداوسیما برای ساخت مستند «انقلاب ۵۷» که از ماهواره پخش می شود، استفاده شده است؟ اظهار کرد که مشخص نیست چنین اتفاقی افتاده است یا خیر.

مدیر شبکه مستند سیما درباره احتمال دسترسی سازندگان مجموعه مستند «انقلاب ۵۷» به آرشیو صداوسیما، توضیح داد: این پرسش را باید از مدیران آرشیو صداوسیما پرسید؛ نمی توانم اظهارنظر کنم که منابعی که برای ساخت این مستند استفاده شده است، آیا متعلق به آرشیو سازمان بوده یا نه و این را باید از مدیران آرشیو پرسید که آیا این منابع از آرشیو تلویزیون بیرون رفته است یا خیر.

غفوری درباره نحوه دسترسی به منبع موجود در آرشیو سازمان صداوسیما، گفت: بعضی از منابع آرشیوی و دسترسی آن در سازمان نیازمند تصویب طرح در تلویزیون است و به راحتی نمی توان به آن دسترسی داشت.

او همچنین با اشاره به منابع مستند انقلاب ۵۷ یادآور شد اگر تیتراژ پایانی را نگاه می کردید، ده ها منبع مختلف از جمله AP، بی بی سی، فرانس پرس و منابع مختلف دیگر را لیست کرده بودند؛ بنابراین اطلاع دقیقی از نحوه دسترسی سازندگان به فیلم ها وجود ندارد.

مدیر شبکه مستند سپس نحوه استفاده از آرشیو سازمان صدا و سیما برای ساخت مستندهای تاریخی را چنین توضیح داد: طبعاً برای بسیاری از مستندها از آرشیو صداوسیما بهره می گیریم. خیلی از منابع آرشیوی را که بخواهیم به آن دسترسی پیدا کنیم باید مشخص شود که برای چه برنامه ای و چه موضوعی می خواهیم؛ چرا که در بعضی منابع آرشیوی دسترسی آن نیازمند تصویب طرح در تلویزیون است و باید مشخص شود که تهیه کننده کیست و همه این مسائل باید رعایت شود.

منبع انتخاب
کلید واژه :

مستند انقلاب ۵۷

،

آرشیو صداوسیما

ثبت نظرات
captcha