پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۸۵۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

جان بولتون:

پوتین با ایران مقابله کند/ در صورت عدم پایبندی ایران به اقدامات ضد تأمین مالی تروریسم و الزامات پول شویی، FATF اولین اقدام مالی مقابله ای بزرگ را در ژوئن اعمال می کند

مشاور امنیت ملی آمریکا در پیامی توییتری در اظهاراتی خصمانه بر لزوم مقابله روسیه با ایران برای « ایجاد ثبات در منطقه و مبارزه با تروریسم» تاکید کرده و در پیامی دیگر به بیانیه جدید FATF درباره ایران واکنش نشان داد.

پوتین با ایران مقابله کند/ در صورت عدم پایبندی ایران به اقدامات ضد تأمین مالی تروریسم و الزامات پول شویی، FATF اولین اقدام مالی مقابله ای بزرگ را در ژوئن اعمال می کند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مشاور امنیت ملی آمریکا در پیامی توییتری در اظهاراتی خصمانه بر لزوم مقابله روسیه با ایران برای « ایجاد ثبات در منطقه و مبارزه با تروریسم» تاکید کرده و در پیامی دیگر به بیانیه جدید FATF درباره ایران واکنش نشان داد.

جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا در تازه ترین پیام توییتری خود درباره ایران نوشت: تلاش دولت روسیه برای تهدید سفیر مارک دی والس (از بنیانگذاران اصلی اتحاد علیه ایران هسته ای) و «اتحاد علیه ایران هسته ای» غیرقابل قبول است. اگر رئیس جمهور پوتین به طور جدی به دنبال ایجاد ثبات در منطقه، مقابله با تروریسم و رقابت بر سر تسلیحات هسته ای در منطقه است، باید از «اتحاد علیه ایران هسته ای» حمایت کرده و با ایران مقابله کند.

همچنین بولتون در پیام توییتری دیگری در واکنش به جدیدترین بیانیه FATF درباره ایران نوشت: زمان تقریباً به پایان آمده است. گروه ویژه اقدام مالی پس از دو سال و بدون هیچ پیشرفتی، موافقت کرد تا در صورت عدم پایبندی ایران به اقدامات ضد تأمین مالی تروریسم و الزامات پول شویی، اولین اقدام مالی مقابله ای بزرگ را در ماه ژوئن دوباره اعمال کند. من این اقدام را تبریک می گویم.

گروه ویژه اقدام مالی (FATF) روز جمعه اعلام کرد که تا ماه ژوئن ۲۰۱۹ به ایران مهلت می دهد تا انتظاراتش را در زمینه مبارزه با تأمین مالی تروریسم و پول شویی برآورده کند.

این به معنای تعلیق اقدامات تقابلی FATF علیه ایران است. این نهاد بین المللی پیش از این در سال ۲۰۱۶ این اقدامات تقابلی علیه تهران را به حالت تعلیق درآورده بود.

گروه ویژه اقدام مالی اعلام کرد که هنوز موارد ناتمامی در خصوص خواسته های این گروه از ایران وجود دارد و انتظار دارد که ایران هر چه سریع تر خط مشی خود را اصلاح کند.

این گروه در ادامه اعلام کرد که اگر ایران تا ژوئن ۲۰۱۹ قوانین مرتبط با استانداردهای FATF را اجرایی نکند، ارزیابی نظارتی خود از شعبات و نهادهای وابسته به مؤسسات مالی ایران را لازم الاجرا خواهد کرد.

منبع انتخاب
کلید واژه :

FATF

،

مبارزه با تروریسم

ثبت نظرات
captcha