پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۸۲۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

انتقاد FATF از اقدامات اتحادیه اروپا

دبیر کارگروه ویژه اقدام مالی گفت: فهرست سیاه پولشویی و تامین مالی تروریسم اتحادیه اروپا، کار این نهاد را مختل می کند.

انتقاد FATF از اقدامات اتحادیه اروپا

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مارشال بیلینگسلا، با اشاره به این که FATFیک نهاد بین دولتی با وظیفه مقابله با پول شویی و تأمین مالی تروریسم از طریق وضع استانداردهای مناسب و نظارت بر اجرای آنها توسط کشورهای مختلف است گفت: فهرست سیاه اتحادیه اروپا در زمینه پول شویی و تأمین مالی تروریسم، در کار FATF تداخل ایجاد می کند.

بیلینگسلا که دستیار وزیر خزانه داری آمریکا در تأمین مالی تروریسم نیز هست گفت برخی از کشورهای عضو این کارگروه عمیقاً نسبت به فهرست اتحادیه اروپا ابراز نگرانی کرده اند. اشاره وی به تصمیم این ماه اتحادیه اروپا برای افزودن نام چند کشور دیگر از جمله عربستان، پاناما و چهار قلمرو آمریکا به فهرست سیاه پول شویی و تأمین مالی تروریسم است که با انتقاد انگلیس نیز مواجه شد. در حال حاضر ۲۳ کشور و قلمرو سرزمینی در این فهرست هستند.

بیلینگسلا با اشاره به این که فهرست های سیاه و خاکستری موضوعات مهمی هستند که باید با دقت با آنها برخورد کرد به خبرنگاران گفت که در قرار دادن نام کشورها در این فهرست ها باید از روش شناسی ویژه و شفافیت کامل استفاده کرد. وی افزود FATF پیش از هر تصمیمی هزاران ساعت صرف آن موضوع می کند و در موضوع مبارزه با پول شویی و تأمین مالی تروریسم باید نقش مرکزی در جهان ایفا کند.

۲۳ کشوری که توسط اتحادیه اروپا در فهرست سیاه قرار رفته اند عبارت اند از: افغانستان، ساموآی آمریکایی، باهاماس، بوتسوانا، کره شمالی، اتیوپی، غنا، گوام، ایران، عراق، لیبی، نیجریه، پاکستان، پاناما، پورتوریکو، ساموآ، عربستان، سری لانکا، سوریه، ترینیداد و توباگو، تونس، جزایر ویرجین آمریکا و یمن.

منبع: ایسنا

منبع ایسنا
کلید واژه :

اتحادیه اروپا

،

FATF

ثبت نظرات
captcha