پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۸۱۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مذاکرات تجاری آمریکا و چین؛

قیمت نفت افزایش یافت

تهران - ایرنا - مذکرات امیدوار کننده تجاری آمریکا و چین، روز جمعه موجب افزایش قیمت نفت در بازار های جهانی شد.

قیمت نفت افزایش یافت

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از خبرگزاری رویترز، بهای هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال (نفت مرجع اروپا) به بشکه ای 67.73 دلار رسید، اما اندکی بعد و در پایان معاملات روز جمعه، هر بشکه 67.12 دلار معامله شد.
هر بشکه نفت خام «وست تگزاس اینترمدیت» آمریکا هم با افزایش 30 سنتی، ابتدا به بشکه ای 57.81 دلار رسید که بالاترین میزان در سال جاری میلادی است، اما در پایان معاملات امروز، با اندکی کاهش، بشکه ای 57.26 سنت داد و ستد شد.
نفت خام آمریکا نسبت به هفته گذشته سه درصد رشد نشان می دهد.
افزایش قیمت نفت درحالی صورت می گیرد که تولید نفت خام آمریکا یک رکورد بی سابقه را به جا گذاشت و تولید این کشور به 12 میلیون بشکه در روز رسید.
این درحالی است که افزایش تولید نفت خام ایالات متحده همچنان ادامه دارد و رشد قیمت های طلای سیاه را محدود کرده است. اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد، در هفته اخیر، میزان تولید روزانه نفت آمریکا به رکورد ۱۲ میلیون بشکه رسید.
افزایش قیمت طلای سیاه همزمان با برگزاری هفتمین دور مذاکرات تجاری چین و آمریکا صورت می گیرد که از روز پنجشنبه در واشنگتن و با هدف پایان دادن به جنگ تجاری دو کشور آغاز شده است.
طبق برنامه قرار بود این نشست در روزهای دوم و سوم اسفند (21 و 22 فوریه) برگزار شود اما نمایندگان دو کشور گفت وگوهای مقدماتی خود را از 30 بهمن (19 فوریه) آغاز کردند، و مذاکرات اصلی از پنجشنبه آغاز شد.
'یی گانگ' رئیس بانک مرکزی چین؛ 'تسوی تیان کای' سفیر این کشور در واشنگتن، 'ویلبر راس' وزیر بازرگانی آمریکا و 'لَری کودلو' رئیس شورای ملی اقتصاد ایالات متحده در مراسم افتتاحیه هفتمین مذاکرات دو کشور حضور داشتند.
قرار است دو طرف در این مدت چندین دور از گفت و گوهای تجاری و اقتصادی را برگزار کنند، اما اگر توافقی حاصل نشود، این آتش بس موقتی، دیگر تمدید نخواهد شد و سال 2019 میلادی شاید شاهد رویارویی جدی تر چین و آمریکا در جنگ تجاری باشیم.
انتهای پیام

منبع ایرنا
کلید واژه :

قیمت نفت

ثبت نظرات
captcha