پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۷۹۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ادعای وزیر انرژی عربستان: تحریم ایران و ونزوئلا، شکافی در عرضه نفت به بازار ایجاد نکرده

وزیر انرژی عربستان سعودی روز چهارشنبه مدعی شد که تحریم های آمریکا علیه ایران و ونزوئلا هیچ شکافی در عرضه نفت به بازار ایجاد نکرده است. این در حالی است که تحریم ها توازن تولید نفت جهانی را در جهت نفت های سبک تر تغییر داده است و همزمان، وضعیت اقتصاد و مقررات جدید درباره سوخت، تقاضای پالایشگاه ها را به سمت گریدهای سنگین تر سوق داده است.

ادعای وزیر انرژی عربستان: تحریم ایران و ونزوئلا، شکافی در عرضه نفت به بازار ایجاد نکرده

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، وزیر انرژی عربستان سعودی روز چهارشنبه مدعی شد که تحریم های آمریکا علیه ایران و ونزوئلا هیچ شکافی در عرضه نفت به بازار ایجاد نکرده است.

خالد الفالح ضمن مطرح کردن این ادعا در دهلی نو به خبرنگاران گفت: امیدواریم که تا آوریل بازار متعادل شود و در پایبندی به توافق کاهش تولید جهانی تردیدی وجود ندارد.

عربستان سعودی ژوئن سال گذشته تحت فشار آمریکا در آستانه بازگشت تحریم های ایران، تولید نفت خود را به میزان قابل توجهی بالا برد اما صدور معافیت از تحریم های آمریکا برای هشت خریدار بزرگ نفت ایران تا پنجم ماه مه و پیش بینی ها از رشد ضعیف تقاضا باعث شد که اوپک و متحدانش شامل روسیه در دسامبر با محدود کردن دوباره تولیدشان موافقت کنند. تحت این پیمان، تولید اوپک از اول ژانویه به مدت شش ماه به میزان ۸۰۰ هزار بشکه در روز محدود خواهد شد.

کمیته نظارتی مشترک وزیران اوپک و غیراوپک به ریاست عربستان سعودی و روسیه قرار است ۱۸ مارس در باکو دیدار کنند، در حالی که نشست وزیران اوپک ۱۷ آوریل در وین برگزار می شود و روسیه و سایر شرکای غیراوپک روز بعد به مذاکرات آنها خواهند پیوست.

وزیر انرژی عربستان سعودی در حالی مدعی شده که تحریم های آمریکا علیه ونزوئلا هیچ تأثیری روی عرضه نداشته که این تحریم ها بازار نفت جهانی را دچار کمبود عرضه نفت سنگین کرده و پالایشگاه ها در سراسر جهان را برای یافتن منابع جایگزین به دردسر انداخته است. تحریم های آمریکا علیه ونزوئلا در شرایطی اعلام شد که بازار به دلیل تحریم های آمریکا علیه ایران و توافق کاهش تولید اوپک، دچار کمبود عرضه گریدهای نفتی مدیوم و سنگین شده بود. نتیجه این شده که از ژانویه، قیمت نفت های مدیوم و سنگین در مقایسه با گریدهای سبک تر گران تر شده است.

تحریم ها توازن تولید نفت جهانی را در جهت نفت های سبک تر تغییر داده است و همزمان، وضعیت اقتصاد و مقررات جدید درباره سوخت، تقاضای پالایشگاه ها را به سمت گریدهای سنگین تر سوق داده است.

تحلیلگران می گویند تحریم های آمریکا علیه صادرات نفت ایران و ونزوئلا همزمان با کاهش تولید اوپک، جلوگیری از کمبود عرضه در بازار را برای تولیدکنندگان شیل آمریکا یا هر تولیدکننده دیگری دشوار کرده است.

منبع انتخاب
کلید واژه :

تحریم ایران

،

تحرین نفت

،

تولید نفت عربستان

ثبت نظرات
captcha