پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۷۶۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس سازمان زندان ها: ۳۶۲۰۰ زندانی تا پایان ۲۹ بهمن مشمول عفو شدند/ آزادی۲۲۷۰۰ نفر تا امروز

جهانگیر رئیس سازمان زندان ها گفت: تا پایان روز بیست و نهم بهمن تعداد ۳۶۲۰۰ نفر از زندانیان مشمول بخشنامه عفو مقام معظم رهبری به مناسبت چهلمین بهار انقلاب اسلامی شدند.استان های تهران و خراسان رضوی به ترتیب با ۲۰۶۷ و ۲۰۲۵ بیشترین آمار آزادی و استان اصفهان با تعداد ۱۵۰۰ زندانی بیشترین تخفیف مجازات را تا این تاریخ داشته اند.

رئیس سازمان زندان ها: ۳۶۲۰۰ زندانی تا پایان ۲۹ بهمن مشمول عفو شدند/ آزادی۲۲۷۰۰ نفر تا امروز

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، رئیس سازمان زندان ها از عفو بیش از ۳۶۰۰۰ نفر از زندانیان سراسر کشور در ادامه اجرای بخشنامه عفوگسترده زندانیان، خبر داد.

در ادامه اجرای بخشنامه عفو گسترده زندانیان که در پی موافقت رهبری با پیشنهاد رئیس قوه قضائیه در استان های سراسر کشور به اجرا درآمده است تعداد ۲۲۷۰۰ نفر از زندانیان تا ابتدای روز جاری آزاد و تعداد ۱۳۴۰۰ نفر مشمول تخفیف مجازات شدند.

اصغر جهانگیر رئیس سازمان زندان ها در این باره گفت: تا پایان روز بیست و نهم بهمن تعداد ۳۶۲۰۰ نفر از زندانیان مشمول بخشنامه عفو مقام معظم رهبری«مدظله العالی» به مناسبت چهلمین بهار انقلاب اسلامی شدند.

وی با قدردانی از مراجع قضایی و مسئولین زندان های سراسر کشور به علت اهتمام ویژه برای اجرای این بخشنامه ابراز امیدواری کرد تا چند روز آینده تمامی زندانیانی که امکان بهره مندی از این بخشنامه را دارند مشمول حکم آزادی و یا تخفیف مجازات شوند.

بر اساس این گزارش، استان های تهران و خراسان رضوی به ترتیب با ۲۰۶۷ و ۲۰۲۵ بیشترین آمار آزادی و استان اصفهان با تعداد ۱۵۰۰ زندانی بیشترین تخفیف مجازات را تا این تاریخ داشته اند.

بیشترین تعداد آزادی بر اساس گروه سنی با تعداد ۶۳۱۳ نفر متعلق به گروه سنی ۲۶-۳۲ است.

همچنین تعداد ۶۰۶ نفر از زندانیان آزاد شده را زنان تشکیل می دهند.

با توجه به ادامه اجرای این بخشنامه پیش بینی می شود با اجرای کامل این بخشنامه که در راستای رافت اسلامی و توسعه عدالت اجتماعی انجام می گیرد تعداد قابل توجهی از زندانیان آزاد و به کانون خانواده بازگردند.

منبع انتخاب
کلید واژه :

عفو مقام معظم رهبری

،

رئیس سازمان زندان ها

ثبت نظرات
captcha