پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۷۶۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سخنگوی وزارت خارجه روسیه: هدف نشست ورشو تقابل کامل با تهران بود

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه برآمد نشست ورشو را تمثیلی دیگر از سیاست دولت آمریکا مبنی بر تلاش این کشور برای حل کردن یک جانبه مسائل منطقه قلمداد کرد.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه: هدف نشست ورشو تقابل کامل با تهران بود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از اسپوتنیک، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه درباره سیاست های نشست ورشو اظهار کرد که با در نظر داشتن این که تصمیم ایجاد کارگروه هایی برای حل کردن مسائل منطقه ای، نشانگر خواسته آمریکا برای اقدام یک جانبه است، این نشست درباره خاورمیانه، نشان داد که آمریکا در پی مرزهای جداسازی جدیدی در منطقه خاورمیانه بود.

زاخارووا در این باره تشریح کرد: هدف اصلی نشست ورشو، همان طور که انتظار می رفت، تلاشی برای همراهی حاضران آن با برنامه مخرب آمریکا برای تقابل کامل با تهران بود که می بایست به عنوان «منبع اصلی بی ثباتی در منطقه» تلقی می شد.متاسفانه، لازم به ذکر است که کنفرانس ورشو تبدیل به تمثیلی دیگر از سیاست دولت آمریکا شد که بر ایجاد مرزهای جداسازی جدیدی در خاورمیانه معطوف است؛ این سیاست در درگیری ها و اختلافات زیادی غوطه ور است.

وی همچنین تصمیم این کنفرانس برای ایجاد کارگروه هایی برای مسائل خاورمیانه را به عنوان تلاش آمریکا برای حل کردن یک جانبه مسائل منطقه قلمداد کرد.

زاخارووا در ادامه گفت: این کنفرانس برای مذاکره جدی درباره مسائل خاورمیانه تشکیل نشده بود. برآمد اصلی آن ایجاد چندین کارگروه برای مذاکره درباره برخی چالش ها و تهدی های جهانی مانند تروریسم، عدم توسعه تسلیحات هسته ای، مسائل حقوق بشری و پناهندگان بود. آیا این چیزی به جز ایجاد روندی موازی است که در راستای اتخاذ تصمیماتی یک جانبه فعالیت خواهد کرد؟

نشست ضدایرانی ورشو که با مشارکت بسیار ضعیف کشورهای جهان همراه بود روز پنج شنبه گذشته در لهستان پایان یافت. علیرغم سخنرانی های افراطی و خصمانه ای که در این کنفرانس از سوی مقامات آمریکایی و رژیم صهیونیستی علیه ایران ایراد شد، این نشست هیچ دستاورد مشخصی نداشت.

مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا در بخشی از سخنرانی ضد ایرانی خود از کشورهای اروپایی عضو برجام خواست تا از این توافق هسته ای مهم خارج شده و به آمریکا ملحق شوند که مقامات اروپایی با تاکید بر پایبندی به برجام این درخواست را نادیده گرفتند.

انتهای پیام

منبع ایسنا
کلید واژه :

نشست ورشو

،

سخنگوی وزارت خارجه روسیه

ثبت نظرات
captcha