پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۷۴۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آخرین وضعیت مرزبانان ربوده شده در میرجاوه/ ادامه پیگیری ها توسط وزارت امور خارجه

مدیر کل امور مرزی کشور آخرین وضعیت مرزبانان ربوده شده در مرز میرجاوه را تشریح کرد.

آخرین وضعیت مرزبانان ربوده شده در میرجاوه/ ادامه پیگیری ها توسط وزارت امور خارجه

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مدیر کل امور مرزی کشور آخرین وضعیت مرزبانان ربوده شده در مرز میرجاوه را تشریح کرد.

 شهریار حیدری در نشستی خبری با حضور خبرنگاران درباره آخرین وضعیت مرزبانان ربوده شده در مرز میرجاوه گفت: ۱۲ نفر توسط گروهک های تروریستی ربوده شدند که ۵ نفر آنها در همان روزهای اول با پیگیری های دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت پاکستان آزاد شدند. وضعیت ۷ نفر باقی مانده نیز از سوی وزارت امور خارجه وزارت کشور و دولت در سطوح مختلف پیگیری می شوند.

به گفته وی این ۷ نفر در حال حاضر صحیح و سالمند و در اختیار گروهک هستند.

وی ادامه داد: ما این گروهک را به رسمیت نمی شناسیم. یک جریان تروریستی وابسته به سرویس های غرب در کشورهای عربی هستند و برنامه ریزی که آنها انجام می دهند را این گروهک ها اجرا می کنند و هدفشان ناامنی در خاک کشور است، اما خوشبختانه با هوشیاری و تدابیر نهادهای اطلاعاتی و نظامی جمهوری اسلامی ایران، این موضوعات در نطفه و یا در نوار مرزی خاموش می شود.

مدیر کل امور مرزی کشور با بیان اینکه آنها عمدتاً اهدافی برای نفوذ در عمق کشور دارند اظهار کرد: با هوشیاری و آگاهی با بسیاری از این مسائل در نوار مرزی یا قبل از ورود به مرز برخورد می شود.

حیدری با تاکید بر اینکه قاعدتاً دولت پاکستان مسؤول سلامت و برگشت این افراد است و لحظه ای هم دولت جمهوری اسلامی ایران کوتاهی نمی کند اظهار کرد: امیدوارم هرچه زودتر مابقی مرزبانان نیز به آغوش گرم خانواده بازگردند.

به گزارش ایسنا، مهرماه سال جاری ۱۲ نفر از مرزبانان و بسیجیان بومی در نقطه صفر مرزی میرجاوه در جنوب شرق کشور توسط گروهک تروریستی جیش الظلم ربوده و به کشور پاکستان منتقل شدند. پنج نفر از این مرزبانان ۲۴ آبان ماه با پیگیری های ۲ دولت پاکستان و ایران آزاد و به ایران تحویل داده شدند، اما کماکان هفت نفر دیگر در اختیار این گروه تروریستی قرار دارند.

ادامه دارد

منبع انتخاب
کلید واژه :

مرزبانان ربوده شده

،

مرز میرجاوه

ثبت نظرات
captcha