پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۷۴۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

وزیر نفت:

ظرفیت تولید بنزین با کیفیت یورو 4 و5 به 76میلیون لیتر رسید

وزیر نفت گفت: با تکمیل طرح های پالایشگاه های نفت ستاره خلیج فارس، پالایش نفت بندرعباس و پالایشگاه تبریز در مجموع ظرفیت تولید بنزین باکیفیت یورو4 و 5 ، به 76 میلیون لیتر در روز افزایش یافت.

ظرفیت تولید بنزین با کیفیت یورو 4 و5 به 76میلیون لیتر رسید

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، بیژن زنگنه روز دوشنبه درمراسم افتتاح مرحله سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس افزود: با به مدار آمدن پالایشگاه ستاره خلیج فارس به راحتی می توان 400 بشکه میعانات نفتی به ظرفیت کشور اضافه کرد.
وی با بیان این که ظرفیت پذیرش خوراک در پالایشگاه های نفت 1.7 دهم میلیون بشکه بوده است، گفت: در این مدت بیش از 20 درصد ظرفیت پالایشی کشور اضافه شده است.
وزیرنفت ظرفیت تولید بنزین پایه در سال91 را 59 میلیون لیتر اعلام کرد و ادامه داد: این درحالی است که در بهمن امسال، این ظرفیت به 101 میلیون لیتر رسید و تا پایان امسال از 105 میلیون لیتر عبور خواهیم کرد.
زنگنه عنوان کرد: ظرفیت تولید بنزین کشور از ابتدای سال 91 تاکنون و در دولت تدبیر و امید به دوبرابر افزایش یافته و این عالی ترین جهش در تولید بنزین در کشور است که تاکنون داشتیم.
وی ادامه داد: بسیار جهش بزرگی است که بیش از 50میلیون لیتر ظرفیت تولید بنزین افزایش یافته است و به همین دلیل است که امروز آمریکا یکی از تهدیدهای مهم خود در مساله تحریم را که براین گذاشته بود ایران را در واردات بنزین محدود کند امروز نمی تواند کلمه ای را بر زبان بیاورد.
وزیر نفت گفت: ایران نه تنها بنزین کم ندارد بلکه می تواند صادرات داشته باشد اما به عمد بنزین صادر نمی کنیم زیرا می خواهیم ذخایر داخل کشور را تقویت کنیم.
وی با بیان این که قبل از مهرماه واردات بنزین نداشته ایم، گفت: نیازی به واردات بنزین نداریم و تا سال آینده هم به واردات بزین نیاز نخواهیم داشت.
وزیرنفت یادآور شد: تا سال91 بنزین با کیفیت یورو در کشور نداشتیم اما امروز با افزایش بهبود کیفیت در پالایشگاه اراک و اصفهان در سال های 92 و 95، 28 میلیون در روز رسیده است.
به گفته زنگنه، درسال 91، ظرفیت نفت گاز باکیفیت یورو 6 میلیون لیتر در روز بوده که این میزان در سال جاری به 44 میلیون لیتر در روز رسیده که تقریبا برابر 7 برابر شده است.
وی بیا داشت: همچنین برای 2 میلیون بشکه در روز به پالایشگاه های جدید نفت و مایعات گازی موافقت اصولی برای تاسیس خوراک دادیم که 600هزار بشکه از اینها پالایشگاه های زیر60 هزار بشکه ای است.
وزیرنفت خاطرنشان کرد: طرح های پالایشی در پالایشگاه های عمدتا متوجه افزایش کیفیت فرآورده هاست وکاملا براساس استانداردهای زیست محیطی است.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز یکشنبه از طریق فروودگاه بندرلنگه وارد این شهر و استان هرمزگان شد و در اجتماع مردم بندرلنگه سخنرانی کرد.
رییس جمهوری همچنین در سفر استانی به هرمزگان از مجتمع کارخانه های منطقه یکم نیروی دریایی ارتش دیدن کرد و با نحوه فعالیت آنها آشنا شد.
افتتاح زیر دریایی فاتح و شرکت در نشست شورای اداری هرمزگان از دیگر برنامه های نخستین روز سفر رییس جمهوری به این استان بود.
همچنین شب گذشته با ابلاغ دستور رییس جمهوری، 40 طرح بزرگ اقتصادی با اعتبار 60 هزار میلیارد ریال به صورت ویدئو کنفرانسی به بهره برداری رسید.
رییس جمهور هم اکنون درحال سخنرانی در پالایشگاه ستازه خلیج فارس است و بعد از آن در یک نشست خبری دستاوردهای این سفر را در جمع خبرنگاران تشریح خواهد کرد.
در این سفر2 روزه هیات دولت به هرمزگان، وزیران نفت، راه و شهرسازی، اطلاعات، جهاد کشاورزی، نیرو، و دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و رییس دفتر رییس جمهوری، رییس جمهوری را همراهی می کنند.
9887/3219 /6048

انتهای پیام /*

منبع ایرنا
کلید واژه :

وزیر نفت

،

تولید بنزین

،

تولید نفت

ثبت نظرات
captcha