پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۷۲۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

واکنش وزیر صنعت به تغییرات قیمت خودرو: گرانی خودرو ارتباطی با فرمول وزارت صمت ندارد

رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت پرداخت تسهیلات به قطعه سازان را یکی از راهکارهای افزایش تولید و ارزانی خودرو دانست و گفت: تاکنون تسهیلاتی به قطعه سازان پرداخت نشده است.

واکنش وزیر صنعت به تغییرات قیمت خودرو: گرانی خودرو ارتباطی با فرمول وزارت صمت ندارد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، وزیر صنعت، معدن و تجارت پرداخت تسهیلات به قطعه سازان را یکی از راهکارهای افزایش تولید و ارزانی خودرو دانست و گفت: تاکنون تسهیلاتی به قطعه سازان پرداخت نشده است.

رضا رحمانی درباره برخی ادعاها مبنی بر اینکه فرمولی که وزارت صمت برای ارزانی خودرو به کار برده به گرانی مجدد در بازار منجر شده است، گفت: گرانی خودرو ارتباطی با به کارگیری این شیوه ندارد، برای ارزانی خودرو، تولید باید افزایش پیدا کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به راهکار لازم برای کاهش قیمت خودرو، ادامه داد: تولید خودرو باید افزایش پیدا کند تا با عرضه بیشتر قیمت ها کاهش پیدا کند.

پرداخت تسهیلات به قطعه سازان منجر به افزایش تولید خودرو می شود

وی افزود: تاکنون تسهیلاتی به قطعه سازان پرداخت نشده است. در صورتی که این تسهیلات پرداخت شود تولید افزایش پیدا می کند و بازار خودرو ساماندهی می شود. وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین درباره نحوه توزیع گوشت در بازار، خاطرنشان کرد: در رابطه با این موضوع از وزیر جهادکشاورزی سوال شود.

فرآیند پرداخت ۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی از سوی دولت به خودروسازان آغاز شده که مطابق با توافقات انجام شده میان خودروسازان و قطعه سازان قرار بر این شد تا این ۴ هزار میلیارد تومان مستقیما به بخش اقتصادی کشور تزریق شود.

دو هزار میلیارد تومان از تسهیلات در نظر گرفته شده مصوب دولت به ایران خودرو و دو هزار میلیارد تومان به سایپا اختصاص خواهد یافت. این منابع از سوی خودروسازان به قطعه سازان پرداخت خواهد شد.

شایان ذکر است براساس فرمول وزارت صمت مقرر شده است که قیمت خودرو ۵درصد زیر قیمت بازار عرضه شود.

منبع : خانه ملت 

منبع انتخاب
کلید واژه :

رضا رحمانی

،

وزیر صنعت

،

معدن و تجارت

،

اصلاح قیمت خودرو

ثبت نظرات
captcha