پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۷۱۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ال پریودیکو:

آمریکا برای حمله به ایران ترس دارد

روزنامه ال پریودیکو اسپانیا در گزارشی نوشت: آمریکا همچنان برای حمله به تهران با کمک اسراییل و عربستان با سناریویی مشابه با عراق، ترس دارد .

آمریکا برای حمله به ایران ترس دارد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، ال پریودیکو در این رابطه وضعیت اسراییل را بررسی کرده و نوشته است: اسراییل در روز 9 آوریل (20 فروردین ) انتخابات پارلمانی برگزار خواهد کرد و 120 کرسی پارلمان (کنست ) تعیین تکلیف خواهند شد که از آن دولت جدید تشکیل می شود .
این نشریه تصریح کرد :«بنیامین نتانیاهو» در تبلیغات انتخاباتی، خطرناک تر است .وی هر کاری خواهد کرد تا در قدرت باقی بماند .اینبار وی ، رقیبی به نام «بنی گانتز» ژنرال سابق ارتش را در مقابل خود دارد که می خواهد به ایجاد یک جنبش فراتر از احزاب بپردازد .سخنان گانتز شبیه به «اسحاق رابین» ، مرد سیاسی امضا کننده صلح با «یاسر عرفات» است .
ما روزنامه نگاران از گانتز خوشمان می آید اما هنوز نمی دانیم که رای دهندگان چه فکری می کنند . وی اندکی پیش گفته بود که نتانیاهو ، تحریک به "ویرانی و نفرت" می کند ، حرفی که نتانیاهو از آن خوشش نیامده است .
این روزنامه اسپانیایی در ادامه نوشت: آمریکا قلدر شده است ، بیش از هر وقت دیگر احساس ابرقدرتی می کند و خودرا قادر به تدوین قوانین اجباری بالاتر از سازمان ملل و قوانین بین المللی می داند .
ال پریودیکو افزود: این مورد در جنگ علیه شرکت چینی «هوآوی» و در تلاش برای سرنگونی «نیکلاس مادورو» در ونزوئلا در حال اتفاق افتادن است .
این روزنامه نوشته است: ترامپ ، همانگونه که اوباما ، اتحادیه اروپا ، چین و روسیه توافق کردند ، تحریم ها علیه دولت ایران را لغو نکرد و از متحدان اروپایی خود درخواست کرد سیاست سخت گیرانه او علیه تهران را انجام دهند .آمریکا برای دستیابی به خواسته خود ، شرکت هایی را که با ایران تجارت می کنند، تهدید می کند . سعی دارد که بدون اجازه روسیه و چین به پلیس جهانی تبدیل شود .
این روزنامه افزود: آمریکا جدا از متحدان اروپایی خود به راه اندازی یک نشست در ورشو پرداخت .هرچند که درعنوان آن از ثبات و صلح در خاورمیانه سخن می گفت ، هدف اصلی آن قرار دادن ایران در تیررس همگانی بود .این جلسه که 60 کشور در آن شرکت کردند، قصد داشت نظریه اتحادیه اروپا را مبنی بر اینکه حفظ توافق امضا شده ایران لازم است، بی ارزش کند .
در ادامه گزارش آمده است : در میان شرکت کنندگان ، کشورهای خودکامه سنی به رهبری عربستان سعودی و بخش افراطی اروپایی متشکل از جمهوری چک ، مجارستان ، لهستان و اسلواکی حضور داشتند .نتانیاهو نیز در آنجا بود که از سوی «مایک پنس» معاون رئیس جمهوری آمریکا همراهی می شد .هر دوی آنها بر این چشم انداز تاکید کردند که ایران یک خطر منطقه ای است .
نشریه تصریح کرد : آنها در حال تکرار داستان قبل از تجاوز به عراق در مارس سال 2003 هستند .حتی به خود این زحمت را ندادند که به دنبال مترادف هایی که نیت آنها را پنهان تر بکنند، باشند یا اینکه از بی ادبانه ترین دروغ ها جلوگیری کنند .
این رسانه با اشاره به اینکه تمام اقدامات، یک کپی از سناریوی حمله به عراق است ، یادآوری کرده که نتانیاهو در سال 2002 در سخنرانی خود در کنگره آمریکا تضمین تاثیرات مثبت درصورت سرنگونی «صدام حسین» را داده بود .
ال پریودیکو در لحنی طعنه آمیز ادامه داد : نتانیاهو به عنوان یک پیشگو مرد بزرگی است. صدها هزار کشته در عراق و سوریه ، میلیون ها آواره و پناهجو ، ویرانی دو کشور وتولد داعش حاصل حمله به عراق بود. اکنون نخست وزیر اسراییل می گوید که اگر ایران نابود شود صلح و دموکراسی وجود خواهد داشت .
این روزنامه تصریح کرد: بار دیگر همان دروغگوهای سال 2003 مشغول فعالیت شده اند . رئیس امنیت ملی ترامپ ، «جان بولتون» که قبلا مسئولیت داستان وجود سلاح های کشتار جمعی در عراق را بر عهده داشت . وی همانطوری که در فاکس نیوز اعتراف کرد ، در تلاش است تا که نفت ونزوئلا را به دست گیرد زیرا به گفته او برای شرکت های آمریکایی خوب خواهد بود .
در گزارش آمده است : تا روز 9 آوریل که تاریخ انتخابات اسراییل است ، ایران یکی از پوسترهای انتخاباتی نتانیاهو خواهد بود که بار دیگر بتواند به دلیل ایجاد ترس واحساس ناامنی در میان مردم بتواند به حکومت برسد .
گزارش ادامه داد : در نشست ورشو ، نخست وزیر اسراییل با رهبران عرب دیده شده که با آنها روابط دیپلماتیکی ندارد. این به خاطر کار بی سر و صدای عربستان سعودی ، یکی از علاقمند ترین کشورها به حمله امریکا علیه ایران است .
نشریه افزود: نتانیاهو وسعودی ها در بسیاری ازموارد ، دست به دست هم می دهند. سرویس های جاسوسی آنها به طور فعالی با هم همکاری دارند . در ورشو هیچکس جنگ در عراق و نقش ریاض در تولد داعش را یاداوری نکرد و یا از قتل «جمال خاشقجی» نیز کسی صحبت نکرد .
انتهای پیام 

منبع ایرنا
کلید واژه :

حمله به تهران

،

بنی گانتز

،

بنیامین نتانیاهو

ثبت نظرات
captcha