پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۷۰۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

چرا موهای نوزادم کم است؟

یکی از دغدغه های مادران به ویژه برای نوزادان دختر این است، که نوزادشان موهایی پرپشت داشته باشد، بنابراین وقتی می بینند نوزادشان دچار مشکل کم پشتی موها است، دچار نگرانی می شوند.

چرا موهای نوزادم کم است؟

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، یکی از دغدغه های مادران به ویژه برای نوزادان دختر این است، که نوزادشان موهایی پرپشت داشته باشد، بنابراین وقتی می بینند نوزادشان دچار مشکل کم پشتی موها است، دچار نگرانی می شوند.

اگرچه همه والدین توقع دارند فرزندانشان موهایی پرپشت داشته باشند اما نمی توان  منکر این موضوع شد که وضعیت موهای نوزادان تا حد زیادی متاثر از شرایط ژنتیکی آنان است.

اگر به فاکتورهای ژنتیکی والدین توجه کنیم می بینیم اغلب افرادی که نوزادانی با موهای کم دارند خودشان نیز در دوران نوزادی کم مو بوده اند. بر این اساس شاید بهترین راهکار برای این افراد صبر و تحمل در برابر چنین وضعیتی باشد.

گاهی برخی عوامل تغذیه ای نیز می توانند در کاهش موهای نوزادان نقش ایفا کند، درواقع کودکان بدغذا بیشتر دچار مشکل ریزش و کم پشتی موها می شوند. فقر برخی مواد مغذی و تغذیه ضعیف نوزاد نیز نقشی موثر در ریزش موهای نوزاد ایفا می کند.

گاهی برخی مادران به ویژه برای نوزاد دختر خود برای بستن کش مو عجله می کنند و در نتیجه با کش بستن به موهای نوزاد خود باعث کشیده شدن و ریزش موهای نوزاد می شوند.

چرا موهای نوزادم کم است؟

یکی از برترین خوراکی ها برای افزایش رشد موهای نوزاد استفاده از بادام است. جالب است بدانید نوزادانی که به طور مداوم بادام می خورند نسبت به دیگر نوزادها، موهای بهتری دارند.

ویتامین D نیز از دیگر مواردی است که به بهبود وضعیت موهای نوزاد کمک می کند. بنابراین با مشورت پزشک به نوزاد ویتامین D  دهید یا او را حمام آفتاب کنید. یعنی در فواصل زمانی مشخص برای دقایقی زیر آفتاب قرار دهید. البته برای پیشگیری از گرما زدگی باید این کار را در آفتاب ملایم و با مالیدن روغن و کرم مرطوب کننده انجام دهید.

گاهی دیر به دیر حمام کردن نوزاد باعث ریزش موهای او می شود. بنابراین سعی کنید نوزاد را در فواصل زمانی مناسب حمام کنید. چربی وهای نوزاد نباید از حدی مشخص شدید تر باشد.

 

منبع انتخاب
کلید واژه :

نوزاد

،

مادر

،

موی کودک

ثبت نظرات
captcha