پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۶۹۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

صعود بورس های جهانی

بورس های جهانی با افزایش امیدواری ها نسبت به نتایج مذاکرات تجاری بین چین و آمریکا در مسیر صعودی قرار گرفتند.

صعود بورس های جهانی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از رویترز، در بورس وال استریت، شاخص های "داو جونز" و "نزدک کامپوزیت" با ثبت هشتمین صعود هفتگی متوالی به کار خود خاتمه دادند. هم چنین شاخص "اس اند پی ۵۰۰" با ثبت چهارمین رشد مثبت متوالی خود در بالای سطح میانگین ۲۰۰ روزه اخیر خود قرار گرفت تا وارد محدوده تکنیکال مهمی شود. این سه شاخص به ترتیب ۱.۷۴ درصد، ۰.۶۱ درصد و ۱.۰۹ درصد صعود کردند.

آمریکا و چین در پایان مذاکرات خود در پکن توافق کردند دور بعدی مذاکرات در واشنگتن برگزار شود. هر دو طرف در بیانیه های جداگانه ای از پیشرفت در مذاکرات و تمایل به حل و فصل اختلافات سخن گفته اند. آلن کارتر، مدیر یک صندوق سرمایه گذاری در نیویورک گفت: حل مسائل تجاری بین چین و آمریکا می تواند انگیزه لازم را برای تقویت رشد بازارهای جهانی به آن ها بدهد.

برخی منابع آگاه از احتمال دیدار دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با همتای چینی اش تا پیش از پایان مهلت یکم مارس خبر می دهند تا پیشرفت در مذاکرات تجاری شتاب بیشتری بگیرد. آمریکا تهدید کرده است در صورت نرسیدن به توافق، بر واردات کالاهایی به ارزش ۲۰۰ میلیارد دلار از چین تعرفه وضع خواهد کرد.

در دیگر نقاط جهان نیز بورس ها عمدتاً با صعود به کار خود خاتمه دادند به گونه ای که در اروپا، شاخص استوکس ۶۰۰ که در بر دارنده نماد ۶۰۰ شرکت بزرگ اروپایی است ۱.۸۴ درصد صعود کرد، در انگلیس شاخص "فوتسی ۱۰۰" بورس لندن با ۰.۵۶ درصد افزایش بسته شد، در فرانسه شاخص "کک ۴۰" ۱.۷۹ درصد و در آلمان شاخص "دکس" ۱.۸۹ درصد بالاتر رفتند.

در بازار نفت، هر بشکه نفت خام "وست تگزاس اینتر مدیت" به ۵۵.۵۹ دلار رسید و نفت برنت به ازای ۶۶.۲۵ دلار در هر بشکه معامله شد. هر اونس طلا با ۱.۱ درصد افزایش به ازای ۱۳۲۱.۳۶ دلار و هر اونس نقره با ۰.۱۶ درصد افزایش به ازای ۱۵.۷۸ دلار معامله شد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
کلید واژه :

صعود بورس

،

صعود بورس های جهانی

ثبت نظرات
captcha