پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۶۸۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پوتین: توجه ترکیه به امنیت مرزهایش با سوریه را درک می کنیم / خطر تروریسمی که اردوغان از آن صحبت کرده، زدوده می شود

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در کنفرانس خبری مشترکی که پس از نشست سران سه جانبه روسیه، ایران و ترکیه در سوچی برگزار شد، گفت: ما بر اساس وجود توافق مناسبی میان ترکیه و سوریه عمل می کنیم و این توافق بر اصول همکاری در مبارزه با تروریسم تاکید کرده است و می توان از آن به عنوان زمینه ای برای همکاری در حال حاضر استفاده کرد.

پوتین: توجه ترکیه به امنیت مرزهایش با سوریه را درک می کنیم / خطر تروریسمی که اردوغان از آن صحبت کرده، زدوده می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، رئیس جمهوری روسیه گفت که مسکو توجه ترکیه به تأمین امنیت مرزهایش با سوریه را درک می کند و در این مساله، بر اساس "وجود یک توافق مناسب" میان آنکارا و دمشق عمل می کند.

به نقل از روسیا الیوم، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در کنفرانس خبری مشترکی که پس از نشست سران سه جانبه روسیه، ایران و ترکیه در سوچی برگزار شد، گفت: ما بر اساس وجود توافق مناسبی میان ترکیه و سوریه عمل می کنیم و این توافق بر اصول همکاری در مبارزه با تروریسم تاکید کرده است و می توان از آن به عنوان زمینه ای برای همکاری در حال حاضر استفاده کرد.

وی با تاکید بر اینکه تماس های مداوم و همکاری فعال در این زمینه میان مسکو و آنکارا در سطوح اطلاعاتی و نظامی برقرار است، گفت که اگر این هماهنگی ادامه یابد، موفقیت را تضمین می کند.

پوتین ادامه داد: اما در پایان کار، ما معتقدیم که تمامیت ارضی سوریه تضمین خواهد شد و خطر تروریسمی که رئیس جمهور ترکیه در مورد آن صحبت کرده است، زدوده می شود.

وی همچنین به توافق منعقد شده آدانا میان ترکیه و سوریه در سال ۱۹۹۸ اشاره کرد. اما رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه چندین بار در سخنان خود گفته است که این توافق به کشورش حق مداخله نظامی در شرق فرات را می دهد تا حمله جدیدی علیه یگان های مدافع خلق کرد صورت بگیرد.

منبع انتخاب
کلید واژه :

پوتین

،

ترکیه

،

سوریه

ثبت نظرات
captcha