پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۶۷۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

وزیر انرژی روسیه: اگر اوپک و متحدانش تولید نفت را مهار نمی کردند، قیمت نفت به ۲۵ دلار سقوط می کرد

وزیر انرژی روسیه گفت: اگر اوپک و متحدانش به رهبری روسیه در ۲۰۱۷ شروع به مهار تولید نفت نمی کردند، قیمت نفت به ۲۵ دلار در هر بشکه سقوط می کرد.وی گفت: «بدون توافق اوپک، عرضه بیش از حد نفت به بازار داشتیم و تولید نفت بسیار بالاتر از میانگین ۵ ساله می بود و قیمت تحت تاثیر فشار زیادی قرار می گرفت».

وزیر انرژی روسیه: اگر اوپک و متحدانش تولید نفت را مهار نمی کردند، قیمت نفت به ۲۵ دلار سقوط می کرد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، وزیر انرژی روسیه گفت: اگر اوپک و متحدانش به رهبری روسیه در ۲۰۱۷ شروع به مهار تولید نفت نمی کردند، قیمت نفت به ۲۵ دلار در هر بشکه سقوط می کرد.

به نقل از اویل پرایس، الکساندر نواک وزیر انرژی روسیه گفت که توافق کاهش تولید اوپک و غیر اوپک به نفع بودجه روسیه و شرکت هایش است، چون حداقل قیمتی برای نفت ایجاد کرده است.
نواک در مجمع سرمایه گذاری روسیه در سوچی گفت: اگر اوپک و متحدانش به رهبری روسیه در ۲۰۱۷ شروع به مهار تولید نفت نمی کردند، قیمت نفت به ۲۵ دلار در هر بشکه سقوط می کرد.
وی گفت: «بدون توافق اوپک، عرضه بیش از حد نفت به بازار داشتیم و تولید نفت بسیار بالاتر از میانگین ۵ ساله می بود و قیمت تحت تاثیر فشار زیادی قرار می گرفت».
نواک این اظهارات را چند روز پس از نامه ایگور سچین، مدیر اجرایی رزنفت، به ولادیمیر پوتین داشت. رزنفت بزرگترین تولید کننده نفت روسیه است. سچین در این نامه خواسته بود روسیه از توافق اوپک خارج شود، چون به نظر او سهم بازار روسیه را تهدید می کند و به نفع آمریکاست.
نواک نظری در مورد این نامه نداد، ولی گفت که توافق اوپک تا حد زیادی به نفع درآمد های بودجه روسیه و شرکت های این کشور طی دو سال گذشته بوده است.
در دو سال گذشته، توافق اوپک و غیر اوپک، ۸۹.۶ میلیارد دلار (شش تریلیون روبل) به بودجه روسیه اضافه کرده، در حالی که شرکت ها ۳۰ تا ۳۷ میلیارد دلار (۲ تا ۲.۵ تریلیون روبل) به دست آورده اند. نواک اشاره کرد که این تخمین ها بسیار محافظه کارانه و بر اساس ۱۰ دلار افزایش قیمت نفت در هر بشکه از زمان توافق کاهش تولید اوپک بوده است.
نواک با اشاره به سهم روسیه از کاهش تولید گفت که کشورش از ۱۴ فوریه تولید را ۸۰ تا ۹۰ هزار بشکه در روز نسبت به سطح تولید اکتبر کاهش داده است.
روسیه سهم زیادی از کاهش تولید را طبق توافق اوپک برعهده دارد و متعهد شده ۲۳۰ هزار بشکه در روز تولیدش را نسبت به سطح تولید ماه اکتبر پایین آورد و از ۱۱.۴۲۱ میلیون بشکه به ۱۱.۱۹۱ میلیون بشکه در روز برساند.
روسیه بار ها اعلام کرده به خاطر شرایط جوی و ژئوپلیتیکی زمستان های سرد روسیه نمی تواند به سرعت به این میزان کاهش تولید برسد.
نواک گفت که شرکت های روسیه سعی دارند کاهش تولید را سرعت دهند و تا آوریل به هدف خود برسند.

منبع انتخاب
کلید واژه :

تولید نفت

،

قیمت نفت

،

افزایش قیمت نفت

ثبت نظرات
captcha