پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۶۷۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مخالفان سودانی: عمر البشیر کناره گیری کند / ابتدا یک نظام انتقالی ۴ ساله و سپس انتخابات برگزار شود

گروه های مختلف مخالف سودانی کوچک سه اتئلاف جداگانه را تشکیل داده اند که رویکردهای این ائتلاف ها با هدف برکناری رئیس جمهور سودان است. این گروه ها در اولین کنفرانس خبری مشترک خود خواهان استعفای دولت شدند تا راه برای یک نظام انتقالی ۴ ساله هموار شود و پس از آن انتخابات برگزار گردد.

مخالفان سودانی: عمر البشیر کناره گیری کند / ابتدا یک نظام انتقالی ۴ ساله و سپس انتخابات برگزار شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، گروه های مخالف اصلی در سودان ĺاولین درخواست مشترک خود را از رئیس جمهور برای کنار رفتن از قدرت مطرح کردند.

به نقل از الیوم السابع، گروه های مخالف اصلی در سودان با هم برای نخستین بار از زمان اعتراضاتی که در این کشور از حدود دو ماه قبل آغاز شده است، در یک کنفرانس خبری حضور یافتند.

گروه های مختلف مخالف کوچک سه اتئلاف جداگانه را تشکیل داده اند که رویکردهای این ائتلاف ها با هدف برکناری رئیس جمهور سودان است. این گروه ها در اولین کنفرانس خبری مشترک خود خواهان استعفای دولت شدند تا راه برای یک نظام انتقالی ۴ ساله هموار شود و پس از آن انتخابات برگزار گردد.

محمد مختار الخطیب، دبیر کل حزب کمونیست سودان گفت: ما مخالفان در مورد برنامه هایی توافق کرده ایم که بعد از سرگونی نظام و برگزاری کنفرانس قانون اساسی در اواخر دوره انتقالی برگزار می شود تا مشخص شود حکمرانی بر سودان چگونه صورت بگیرد.

وی ادامه داد: ما در مورد این مسئله توافق کردیم که هیأتی بسیار گسترده شکل بگیرد که درخواستی به نظام برای کنار رفتن ارائه دهد و در همین حال تحرکات برای آغاز اعتصاب سیاسی عمومی و نافرمانی مدنی آغاز شود.

منبع انتخاب
کلید واژه :

سودان

،

عمر البشیر

،

کناره گیری

ثبت نظرات
captcha