پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۶۳۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

در ۹ ماهه امسال

بانک ها چقدر وام دادند؟

مانده تسهیلات اعطایی بانک ها در آذر امسال نسبت به اسفند سال گذشته ۱۰.۶ درصد افزایش یافته است.

بانک ها چقدر وام دادند؟

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، بر اساس تازه ترین آمار بانک مرکزی از بخش پولی و بانکی کشور، مانده کل تسهیلات اعطایی بانک ها و مؤسسات اعتباری تا پایان آذرماه سال جاری به ۱, ۱۹۷ هزار میلیارد تومان رسیده که نسبت به اسفندماه سال گذشته ۱۰.۶ درصد افزایش داشته است.

بر اساس این آمار، بیشترین سهم از میان تسهیلات اعطایی در این مدت مربوط به مشارکت مدنی با ۳۳.۷ درصد و پس از آن، فروش اقساطی با ۲۷ درصد بوده است.

رشد ۵۶ درصد تسهیلات اجاره به شرط تملیک

بیشترین میزان رشد مانده تسهیلات اعطایی در پایان آذرماه سال جاری نسبت به اسفند سال گذشته مربوط به تسهیلات اجاره به شرط تملیک با رشد ۵۶ درصد بوده و پس از آن سلف با ۵۳ درصد بیشترین رشد مانده تسهیلات اعطایی در این مدت را به خود اختصاص داده اند.

آمار بانک مرکزی از مانده تسهیلات اعطایی بانک ها نشان می دهد که تا پایان آذرماه سال جاری مانده تسهیلات قرض الحسنه ۷۳.۷ هزار میلیارد تومان، مشارکت مدنی ۴۰۳ هزار میلیارد تومان، فروش اقساطی ۳۲۳ هزار میلیارد تومان و مرابحه حدود ۱۱۳ هزار میلیارد تومان بوده است.

بر پایه این گزارش، رشد مانده تسهیلات اعطایی بانک های تجاری در آذرماه سال جاری نسبت به اسفند سال گذشته ۱۴.۵ درصد، بانک های تخصصی ۹.۷ درصد و بانک های غیردولتی و مؤسسات اعتباری ۱۰ درصد بوده است.

انتهای پیام

منبع ایسنا
کلید واژه :

تسهیلات بانک ها

،

وام بانکی

ثبت نظرات
captcha