پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۵۹۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ترامپ تحریم های بیشتر علیه ونزوئلا را بررسی می کند/تقلای آمریکا برای جدایی نظامیان ارتش

آمریکا با اعضای ارتش ونزوئلا ارتباط مستقیم برقرار می کند و از آنان می خواهد که از مادورو فاصله بگیرند. آمریکا همچنین برای اعمال تحریم های جدیدی علیه کاراکاس با هدف افزایش فشار بر رئیس جمهور ونزوئلا آماده می شود.

ترامپ تحریم های بیشتر علیه ونزوئلا را بررسی می کند/تقلای آمریکا برای جدایی نظامیان ارتش

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، یکی از مقامات کاخ سفید در گفت وگو با خبرگزاری رویترز اظهار کرد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در اندیشه اعمال تحریم های بیشتر علیه ونزوئلا برای فشار بر نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا برای کناره گیری از قدرت است.

ونزوئلا به خاطر تحریم های آمریکا از بحران اقتصادی و سیاسی پیچیده رنج می برد و این وضعیت در پی اقدام خوان گوایدو رهبر اپوزیسیون در اعلام خود به عنوان رئیس جمهور خودخوانده تشدید شد.

این مسئول آمریکایی همچنین اعلام کرد دولت دونالد ترامپ انتظار دارد جدایی بیشتری میان ارتش و نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا صورت گیرد و در همین راستا مسئولان واشنگتن در تماس با مقامات ونزوئلا هستند تا آن ها را برای جدایی از دولت مادورو قانع کنند.

برخی افسران ارشد اندکی بعد از زمان اعلام "ریاست جمهوری خودخوانده" رهبر اپوزیسیون ونزوئلا به مادورو پشت کرده اند.

این مقام آمریکایی افزود: ما بر این باوریم که این اقدامات مقدمه اقدامات بزرگ تر در خصوص ونزوئلا است. ما همچنان ارتباطاتی را با اعضای سابق حکومت مادورو و مقامات ارتش برقرار می کنیم، اگرچه این گفت وگوها بسیار محدود هستند.

این مقام کاخ سفید اما جزئیاتی درباره این گفت وگوها یا سطح برگزاری آن ها ارائه نکرد و احتمال ایجاد اخلالی در حمایت ها از مادورو به دنبال این ارتباطات مشخص نیست.

خوان گوایدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا با اعلام ریاست جمهوری خودخوانده که از سوی برخی کشورها از جمله آمریکا به رسمیت شناخته شده، مادورو را با چالشی رو به رو کرده که به بروز بحران سیاسی در کاراکاس منجر شده است.

انتهای پیام

منبع ایسنا
کلید واژه :

مادورو

،

ونزوئلا

،

رییس جمهور

،

کودتا

،

کاخ سفید

ثبت نظرات
captcha