پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۵۹۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بی توجه به مفاد قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت؛

پمپئو: باید محدودیت ها علیه برنامه موشکی ایران را بازگردانیم!

وزیر خارجه آمریکا بی توجه به مفاد قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت ادعا کرد: باید محدودیت ها علیه برنامه موشکی ایران را بازگردانیم!

پمپئو: باید محدودیت ها علیه برنامه موشکی ایران را بازگردانیم!

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا در پیامی توئیتری به تکرار مواضع واهی و خصمانه کشورش علیه جمهوری اسلامی ایران پرداخت.

وزیر خارجه آمریکا در این خصوص اعلام کرد: پرتاب موشک اخیر در ایران بار دیگر اثبات می کند که توافق ایران (برجام) اقدامی در زمینه متوقف کردن برنامه موشکی این کشور انجام نداده است.

«مایک پمپئو» بدون اشاره به ماهیت صلح آمیز و دفاعی برنامه موشکی ایران در این خصوص ادعا کرد: ایران با پیشبرد قابلیت های موشکی خود در حال سرپیچی از قطعنامه شورای امنیت است. باید برای مهار برنامه موشکی ایران محدودیت های بین المللی سخت گیرانه تری را برگردانیم.

ادعای ناشیانه و تکراری واشنگتن در امور دفاعی و صلح آمیز تهران در حالی است که قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل (قطعنامه تأئید برجام) هیچ محدودیتی را برای آزمایش های دفاع موشکی تهران در نظر نگرفته است.

جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام کرده است که آزمایش های دفاع موشکی خود را متوقف نخواهد کرد و تاکید کرده است که توان دفاعی تهران هرگز قابل مذاکره نیست.

وزیر امور خارجه ایران نیز پیشتر در مصاحبه ای تصریح کرده بود: با آمریکا درباره برنامه دفاع موشکی مذاکره نمی کنیم.

منبع مهر
کلید واژه :

آزمایش موشکی

،

آمریکا

ثبت نظرات
captcha