پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۵۹۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

گزارشگر سازمان ملل: عربستان تا ۱۳ روز بعد از قتل خاشقجی اجازه نداد تیم تحقیقاتی وارد کنسولگری شود

روز پنج شنبه یک گروه کارشناسی سازمان ملل متحد در گزارش مقدماتی خود درباره این قتل نتیجه گرفت که عربستان سعودی به طور جدی روند تحقیقات ترکیه را "محدود و تضعیف" کرده است. به نوشته روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی، بنا بر این گزارش، عربستان اجازه نداد که تیم تحقیقاتی ترکیه تا ۱۳ روز بعد از زمان وقوع قتل وارد کنسولگری بشود.

گزارشگر سازمان ملل: عربستان تا ۱۳ روز بعد از قتل خاشقجی اجازه نداد تیم تحقیقاتی وارد کنسولگری شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، گزارشگر سازمان ملل اعلام کرد، ادله و مدارکی در دست دارد که نشان می دهند جنایت قتل جمال خاشقجی با برنامه ریزی و توسط نمایندگان دولت سعودی انجام گرفته است.

 روز پنج شنبه یک گروه کارشناسی سازمان ملل متحد در گزارش مقدماتی خود درباره این قتل نتیجه گرفت که عربستان سعودی به طور جدی روند تحقیقات ترکیه را "محدود و تضعیف" کرده است.

به نوشته روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی، بنا بر این گزارش، عربستان اجازه نداد که تیم تحقیقاتی ترکیه تا ۱۳ روز بعد از زمان وقوع قتل وارد کنسولگری بشود.

اگنس کالامارد، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد که درباره این قتل تحقیق می کند بین ۲۸ ژانویه تا سوم فوریه به ترکیه سفر کرده بود.

بنا بر گزارش مقدماتی وی، جمال خاشقجی قربانی یک نقشه قتل برنامه ریزی شده و بی رحمانه مقامات عربستان سعودی بوده است.

گزارشگر ویژه سازمان ملل اظهار کرد، قتل خاشقجی جنایتی عمدی و به منزله نقض خطرناک حق زندگی یک فرد است که حق اولیه همه محسوب می شود.

کالامارد افزود، عربستان به بازپرسان ترکیه ای اجازه نداد دست به یک تحقیق حرفه ای و کارآمد براساس معیارهای بین المللی درباره این جنایت بزند.

وی از دولت ترکیه برای حمایت از فعالیت او در جریان سفرش به این کشور تشکر کرد.

بنا بر گزارش ها، سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا)، به این نتیجه رسیده بوده که محمد بن سلمان دستور قتل جمال خاشقجی را داده بود. برخی رسانه های غربی نیز ولیعهد عربستان سعودی را در این قتل متهم کرده اند.

به جز او، ترکیه ۱۵ نفر را شناسایی کرده که در زمان این قتل از عربستان به استانبول سفر کرده و بعد از قتل خاک ترکیه را ترک کرده اند اما روشن نیست که هیچ کدام از این ۱۵ تن در دادگاه عربستان سعودی در جایگاه متهم باشند.

منبع انتخاب
کلید واژه :

خاشقچی

،

روزنامه نگار عربستانی

ثبت نظرات
captcha