پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۵۹۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

روسیه: قدس پایتخت اسرائیل نیست / سفارت خود را به این شهر منتقل نمی کنیم

سفیر روسیه در اسرائیل در یک مصاحبه تاکید کرده که این کشور متعهد به قوانین بین المللی است و موضوع انتقال سفارت از تل آویو به بیت المقدس در دستور کار قرار ندارد. «آناتولی ویکتورُف» تاکید کرد که مسکو به قوانین بین المللی درباره بیت المقدس متعهد است و قصد شناسایی این شهر به عنوان پایتخت اسرائیل را ندارد.

روسیه: قدس پایتخت اسرائیل نیست / سفارت خود را به این شهر منتقل نمی کنیم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سفیر روسیه در رژیم صهیونیستی در یک مصاحبه تاکید کرده که این کشور متعهد به قوانین بین المللی است و موضوع انتقال سفارت از تل آویو به بیت المقدس در دستور کار قرار ندارد.

بعد از انتشار خبرهایی مبنی بر مخالفت اتریش با انتقال سفارتش از تل آویو به بیت المقدس، سفیر روسیه در فلسطین اشغالی هم در یک مصاحبه گفته که مسکو قصد به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را ندارد.

«آناتولی ویکتورُف» سفیر روسیه در رژیم صهیونیستی در مصاحبه روز پنجشنبه با خبرگزاری «تاس» روسیه تاکید کرد که مسکو به قوانین بین المللی درباره بیت المقدس متعهد است و قصد شناسایی این شهر به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را ندارد.

وی گفت: «موضوع انتقال سفارت روسیه از تل آویو به اورشلیم (بیت المقدس) در دستور کار (روسیه) نیست. روسیه متعهد به چارچوب قوانین بین المللی شامل قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل در قبال اورشلیم است».

اظهارات این مقام روس در حالی مطرح شده که روز پنجشنبه برخی رسانه ها از رد درخواست رژیم صهیونیستی توسط اتریش به منظور به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت این رژیم خبر دادند.

دسامبر ۲۰۱۷ بود که دولت آمریکا در اقدامی غیرقانونی رسما بیت المقدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخت و سفارتش را از تل آویو به این شهر منتقل کرد.

بعد از واشنگتن، کشور گوآتمالا هم اعلام کرده که سفارتش را در فلسطین اشغالی به بیت المقدس منتقل می کند اما به دنبال جنجال ها و فشارهای بین المللی بعدا از این تصمیم برگشت.

بنا بر گزارش ها، استرالیا، برزیل و جمهوری چک هم اظهاراتی درباره انتقال سفارت از تل آویو به بیت المقدس مطرح کرده اند اما تاکنون اقدام عملی در این باره انجام نداده اند.

منبع انتخاب
کلید واژه :

روسیه

،

پایتخت اسرائیل

ثبت نظرات
captcha