پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۵۸۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

افزایش قیمت نفت در آستانه سخنرانی ترامپ

قیمت نفت روز چهارشنبه برای نخستین بار در سه روز اخیر افزایش یافت اما نگرانی ها نسبت به چشم انداز اقتصادی جهانی رشد قیمت ها را محدود کرد.

افزایش قیمت نفت در آستانه سخنرانی ترامپ

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با هشت سنت افزایش نسبت به روز سه شنبه، به ۵۳.۷۴ دلار در هر بشکه رسید. شاخص قیمت نفت آمریکا روز سه شنبه با ۱.۷ درصد کاهش بسته شد.

بهای معاملات آتی نفت برنت که قیمت پایه بازار جهانی است، با هفت سنت افزایش، به ۶۲.۰۵ دلار در هر بشکه رسید. نفت برنت روز گذشته با ۰.۸ درصد کاهش بسته شده بود.

نگرانی ها نسبت به چشم انداز رشد اقتصادی جهانی در روزهای اخیر روی بازارها سایه افکنده و نشانه های کمبود عرضه جهانی را تا حدودی جبران کرده است.

با التهاب بازار، معامله گران به سخنرانی سالانه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در کنگره چشم دوخته اند. آلفونسو اسپارسا، تحلیلگر بازار در شرکت OANDA در این باره گفت: هر گونه اشاره ترامپ به شکست توافق میان آمریکا و چین یا لحن ضد تجاری ترامپ برای قیمت انرژی منفی خواهد بود زیرا اگر روند رشد جهانی نزولی شود، تقاضا برای انرژی کمتر خواهد شد.

تحریم های آمریکا علیه ونزوئلا به کمبود عرضه جهانی دامن زده و به رشد قیمت ها کمک کرده است. ناوگانی از نفتکش های حامل حدود هفت میلیون بشکه نفت ونزوئلا که محموله برخی از آنها پیش از اعلام تحریم های واشنگتن خریداری شده بود و برخی دیگر منتظر دریافت پول از خریداران هستند در خلیج مکزیکو صف کشیده اند.

از سوی دیگر اوپک و متحدانش شامل روسیه از ماه میلادی گذشته توافق خود برای محدود کردن عرضه نفت به میزان ۱.۲ میلیون بشکه در روز را اجرایی کردند.

با این حال، طبق آمار مؤسسه امریکن پترولیوم، ذخایر نفت آمریکا با وجود افزایش فعالیت پالایشگاه های این کشور، هفته گذشته افزایش یافت.

بر اساس گزارش رویترز، این مؤسسه اعلام کرد ذخایر نفت به میزان ۲.۵ میلیون بشکه در هفته منتهی به اول فوریه افزایش پیدا کرده و به ۴۴۸.۲ میلیون بشکه رسیده است در حالی که تحلیلگران انتظار داشتند آمار افزایش ۲.۲ میلیون بشکه ای ذخایر را نشان دهد. ذخایر نفت در کاشینگ اوکلاهاما که هاب تحویل نفت است نیز ۸۸۹ هزار بشکه افزایش پیدا کرده است.

آمار رسمی از سوی اداره اطلاعات انرژی آمریکا بعدازظهر روز جاری منتشر خواهد شد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
کلید واژه :

افزایش قیمت نفت

،

قیمت نفت

ثبت نظرات
captcha