پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۵۶۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کمالی پور:

برای عملی شدن ساز و کار مالی اروپا باید منتظر بمانیم

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ساز و کار مالی تعیین شده از سوی اروپا برای همکاری با ایران گفت: امیدواریم که این سازوکار عملیاتی شود.

برای عملی شدن ساز و کار مالی اروپا باید منتظر بمانیم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، یحیی کمالی پور در تحلیل ساز و کار تعیین شده سه کشور اروپایی(اینستکس) برای همکاری اقتصادی با ایران اظهار کرد: کشورهای اروپایی بعد از خروج آمریکا از برجام علی رغم اینکه در کلام و در بیان از برجام حمایت کردند و صراحتا هم اعلام کردند که به برجام پایبند هستیم ولی در حوزه عمل اقدام مثبتی ار ناحیه آن ها در بی اثر کردن تحریم ها مشاهده نکردیم، اما با این وجود آن ها اخیرا این ساز و کار را ایجاد کردند.

این عضو فراکسیون مستقلین مجلس افزود: ما هم باید منتظر بمانیم و مشاهده کنیم که آیا بانک های اروپایی که حاضر به هیچ نوع مراوده مالی، ارزی و تجاری با ایران نبودند باز هم به دنبال این ساز و کار می توانند با ایران همکاری کنند و یا دوباره تحت تاثیر تحریم های آمریکا سعی می کنند خودشان را از این موضوع کنار بکشند.

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: به صرف مصوب کردن یک موضوع که معلوم نیست عملی شود یا نشود، نمی توانیم خیلی خوش بین باشیم، آن ها حرف های زیادی زدند که هیچ یک از آن ها تاکنون عملی نشده است.

کمالی پور تاکید کرد: علی رغم ایجاد این ساز و کار مطمئنا اگر آمریکا فشار را نسبت به اروپا افزون کند فکر نمی کنم اروپایی ها کار خاصی برای عبور از تحریم های آمریکا انجام دهند.

انتهای پیام

منبع اییسنا

منبع ایسنا
کلید واژه :

ساز و کار مالی اروپا

،

اینستکس

ثبت نظرات
captcha