پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۵۵۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

درخواست برای ممنوع کردن حجاب در المپیک ۲۰۲۴

یک گروه فرانسوی وابسته به (ILWR) از مسئولان برگزاری المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۴ پاریس خواست تا مانع حضور ورزشکاران محجبه در این رقابت ها شود.

درخواست برای ممنوع کردن حجاب در المپیک ۲۰۲۴

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از insidethegames، بر مبنای مطلبی که در سایت انجمن جهانی حقوق زنان ILWR منتشر شده، "آنی سوگیر" حذف حجاب ورزشکاران محجبه در رقابت با ورزشکاران دیگر در المپیک ۲۰۲۴ را خواستار شده و این امر را خلاف منشور المپیک دانسته است.

او ادعا کرده که تاکنون کشورهای مسلمان اجازه داشته اند، ورزشکاران زن خود را از حضور در رشته های میکس المپیک منع کنند و تنها به این ورزشکاران اجازه داده اند که در ورزش های انفرادی حاضر باشند.

انجمن حقوق جهانی زنان در این باره گفته که "زمان زیادی تا المپیک ۲۰۲۴ مانده و فرصت هست تا میزبان و کمیته بین المللی المپیک به این مساله ورود کنند و تمام اصول منشور المپیک را در این رقابت ها اجرایی کنند".

این انجمن می گوید: "منشور المپیک حضور تمام ورزشکاران در رقابت ها آن هم بدون ملاحظات مذهبی را خواستار است. چگونه کمیته بین المللی المپیک چنین نقض آشکار منشور المپیک را قبول کرده است، درحالی که آفریقای جنوبی را در زمان آپارتاید از حضور در این رقابت ها منع کرد. مسئولان بازی های المپیک ۲۰۲۴ باید نشان دهند که در اجرای اصول منشور المپیک پافشاری دارند".

در المپیک ریو، ابتهاج محمد به اولین ورزشکار زن محجبه آمریکایی تبدیل شد که در شمشیربازی به مدال دست یافت.

منبع انتخاب
کلید واژه :

ممنوع کردن حجاب در المپیک ۲۰۲۴

،

ممنوع کردن حجاب

،

المپیک ۲۰۲۴

ثبت نظرات
captcha