پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۵۴۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دستگاه های پوز راهی برای فرار مالیاتی است

دستگاه های پوز راهی برای فرار مالیاتی کسبه است.

دستگاه های پوز راهی برای فرار مالیاتی است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، یوسف یعقوبی نژاد با اشاره به راه های فرار مالیاتی توسط کسبه، اظهار کرد: برخی کسبه تصور دارند که تهیه دستگاه پوز به نام فردی دیگر و یا دستگاه پوز بی سیم زمینه فرار مالیاتی را ایجاد می کند در حالی که این گونه نیست.

یعقوبی نژاد افزود: دستگاه های پوز، وسیله شناسایی درآمد کسبه و دریافت مالیات نیست چرا که این دستگاه ها به سامانه مالیات کشور متصل نبوده و نمی توان بر اساس آن مالیات را صادر کرد.

وی تصریح کرد: ضرورت دارد با همکاری دستگاه های مربوطه همچون صنعت و معدن و استانداری کسبه را مکلف کرد تا دستگاه های پوز به نام شخص دارای پروانه کسب و در مکان مشخص نصب شود.

مدیرکل امور مالیاتی خراسان شمالی در ادامه بیان کرد: همچنین کارت های بازرگانی یک بار مصرف شیوه ای برای فرار مالیاتی است از این رو ضروری دارد اتاق بازرگانی توجه ویژه ای به این مسئله داشته باشد.

یعقوبی نژاد اضافه کرد: در این رابطه دو پرونده تشکیل شده که در حال بررسی است.

وی ادامه داد: بعضا شاهد واردات و صادرات کالا با نام افراد بی سواد و سالخورده هستیم که منفعت طلبان از آنان سو استفاده می کنند.

مدیرکل امور مالیاتی خراسان شمالی اظهار کرد: این دسته از سوء استفاده کنندگان به سراغ افرادی می روند که اموالی ندارند و برای اخذ مالیات با مشکل روبرو می شویم.

یعقوبی نژاد در ادامه به بخشودگی جرایم اشاره کرد و افزود: به مناسبت دهه مبارک فجر افرادی که جرایم مالیاتی دارند، چنانچه تا ۲۳ بهمن ماه جاری نسبت به پرداخت مالیات خود اقدام کنند، به طور ۱۰۰ درصد بخشوده می شوند.

صاردات خراسان شمالی ۵ درصد کاهش داشته

مدیرکل گمرک خراسان شمالی در ادامه این نشست از کاهش ۵ درصدی صادرات استان طی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: در این مدت ۳۷ میلیون دلار کالا از گمرک استان صادر شده است.

جواد جعفری همچنین به افتتاح منطقه ویژه اقتصادی بجنورد اشاره کرد و افزود: این منطقه علاوه بر سرعت بخشیدن به خدمت رسانی میزان صادرات را افزایش خواهد داد.

رشد ۶ برابری صدور اوراق تسویه

رئیس خزانه معین خراسان شمالی در ادامه این نشست نیز به رشد ۶ برابری صدور اوراق تسویه در این استان اشاره کرد و گفت: ارزش ریالی این میزان اوراق تسویه، ۴۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بوده و این اوراق فرصتی مناسب برای تهاتر مطالبات پیمانکاران است.

سید محسن ابراهیمی همچنین به جذب اعتبارات مربوط به اسناد خزانه اسلامی اشاره کرد و افزود: سال گذشته ۳۴ میلیارد تومان از اعتبارات اسناد خزانه جذب استان شد که امسال نیز تمام این اسناد معادل ۶۱ میلیارد تومان تخصیص یافته است.

ابراهیمی در ادامه با بیان اینکه ۵۴ درصد از پاداش بازنشستگان دستگاه های خراسان شمالی تا سال ۹۶ پرداخت شده، گفت: این میزان پرداختی چهار میلیارد و ۷۰۰ میلون تومان بوده که باقی آن تا پایان اسفندماه امسال پرداخت می شود.

بارگذاری ۱۸۸ مجوز بی نام برای سرمایه گذاری

معاون اقتصادی سازمان امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی نیز در این نشست به صدور مجوزهای بی نام برای سرمایه گذاران اشاره کرد و گفت: مجوزهای بی نام به منظور جلوگیری از مراجعه کنندگان به دستگاه های اجرایی صادر می شود.

مجید درخشانی اظهار کرد: تا کنون ۱۸۸ بسته سرمایه گذاری برای مجوزهای بی نام در سامانه مربوط بارگذاری شده است.

منبع مهر
کلید واژه :

فرار مالیاتی

،

دستگاه پوز

ثبت نظرات
captcha