پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۴۹۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سنای آمریکا با خروج از سوریه و افغانستان مخالفت کرد

سنای آمریکا در اقدامی دو حزبی با تصمیم دونالد ترامپ برای خروج نیروهای آمریکایی از سوریه و افغانستان مخالفت کرد؛ اقدامی که سیلی محکم به صورت دونالد ترامپ محسوب می شود. این دومین بار طی دو ماه اخیر میلادی است که سناتورهای جمهوری خواه با سیاست خارجی دونالد ترامپ مخالفت کرده اند. در ماه دسامبر ۵۶ سناتور به پایان همکاری نظامی آمریکا با عربستان در جنگ یمن رأی دادند و مقابله دو حزبی قدرتمندی را علیه دفاع ترامپ از سعودی ها بر سر قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد عربستانی به نمایش گذاشتند.

سنای آمریکا با خروج از سوریه و افغانستان مخالفت کرد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سنای آمریکا در اقدامی دو حزبی با تصمیم دونالد ترامپ برای خروج نیروهای آمریکایی از سوریه و افغانستان مخالفت کرد؛ اقدامی که سیلی محکم به صورت دونالد ترامپ محسوب می شود.

پیش نویس لایحه ای که میچمک کانل، سناتور کنتاکی برای مخالفت با تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای خروج نیروهای نظامی آمریکایی از سوریه و افغانستان نوشت، با ۶۸ رأی موافق در برابر ۲۳ رأی مخالف تصویب شد و تقریباً تمام سناتورهای جمهوری خواه از آن حمایت کردند.

این لایحه به لایحه سیاست گسترده تری درباره خاورمیانه اضافه خواهد شد؛ لایحه ای که به نظر می رسد طی روزهای آینده به راحتی تصویب شود.

این دومین بار طی دو ماه اخیر میلادی است که سناتورهای جمهوری خواه با سیاست خارجی دونالد ترامپ مخالفت کرده اند. در ماه دسامبر ۵۶ سناتور به پایان همکاری نظامی آمریکا با عربستان در جنگ یمن رأی دادند و مقابله دو حزبی قدرتمندی را علیه دفاع ترامپ از سعودی ها بر سر قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد عربستانی به نمایش گذاشتند.

به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، مک کانل در این لایحه هشدار داده: خروج شتاب زده نیروهای آمریکایی از هر یک از این کشورها (سوریه یا افغانستان) می تواند دستاوردهایی که به سختی به دست آمده و همچنین امنیت ملی آمریکا را در خطر قرار دهد.

مک کانل بدون آنکه مستقیماً از ترامپ نام ببرد، با سیاست های انزواگرایانه او مخالفت و اظهار کرد: لازم است که آمریکا ائتلاف جهانی مبارزه با تروریسم در جهان را حفظ و سرپرستی کرده و از شرکای محلی مان پشتیبانی کند.

او در سخنرانی خود در مجلس سنا گفت: من بر این باورم که تهدیدها همچنان باقی مانده اند. داعش و القاعده هنوز کاملاً شکست نخورده اند و منافع امنیت ملی آمریکا نیازمند ادامه پایبندی به مأموریت کشور در این مناطق است.

منبع انتخاب
کلید واژه :

خروج از سوریه

،

آمریکا

،

مخالفت سنا

ثبت نظرات
captcha