پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۴۹۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مذاکرات آمریکا با چین بدون نتیجه پایان یافت / کاخ سفید: تعرفه های آمریکا افزایش می یابد مگر آنکه تا یکم مارس، به یک نتیجه رضایت بخش برسیم

مذاکرات تجاری بین آمریکا و چین در واشنگتن بدون رسیدن به نتیجه به پایان رسید. روز پنجشنبه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد در این گفتگوها پیشرفت های قابل توجهی حاصل شده است و "این موضوع نشان می دهد که به یک توافق دست پیدا خواهیم کرد." . دونالد ترامپ همچنین اعلام کرد قصد دارد با شی جین پینگ رئیس جمهور چین دیدار کند.

مذاکرات آمریکا با چین بدون نتیجه پایان یافت / کاخ سفید: تعرفه های آمریکا افزایش می یابد مگر آنکه تا یکم مارس، به یک نتیجه رضایت بخش برسیم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مذاکرات تجاری بین آمریکا و چین در واشنگتن بدون رسیدن به نتیجه به پایان رسید.

 به نقل از شبکه تلویزیونی سی ان ان ؛ مذاکرات تجاری بین آمریکا و چین در واشنگتن بدون رسیدن به نتیجه به پایان رسید.
بر اساس این گزارش، روز پنجشنبه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد در این گفتگوها پیشرفت های قابل توجهی حاصل شده است و "این موضوع نشان می دهد که به یک توافق دست پیدا خواهیم کرد." . دونالد ترامپ همچنین اعلام کرد قصد دارد با شی جین پینگ رئیس جمهور چین دیدار کند.

بیانیه کاخ سفید درباره مذاکرات رده بالای اقتصادی آمریکا-چین

پایگاه اینترنتی کاخ سفید بیانیه ای درباره مذاکرات رده بالای آمریکا-چین درباره روابط اقتصادی دو کشور منتشر کرد.

مشروح این بیانیه به شرح زیر است:

طی دو روز گذشته، مقامات بلندپایه از آمریکا و چین در مذاکرات فشرده و سازنده در ارتباط با روابط اقتصادی بین دو کشور حضور داشتند. آمریکا از آمادگی،جدیت، و تلاش های حرفه ای لیو هی معاون نخست وزیر چین و تیمش تمجید می کند.

در این گفتگوها به طیف گسترده ای از موضوعات پرداخته شد از قبیل: 1- راه هایی که بر اساس آن،شرکت های آمریکایی برای انتقال فن آوری به شرکت های چینی تحت فشار قرار می گیرند 2- لزوم حفاظت و اجرای قاطعانه تر از حقوق مرتبط با مالکیت معنوی در چین 3- تعرفه های بی شمار و موانع غیر تعرفه ای که شرکت های آمریکایی در چین با آنها مواجه هستند 4- نتایج مضر ناشی از سرقت های سایبری چین از اموال تجاری آمریکا 5- این که چگونه نیروهای اخلال گر در بازار از جمله یارانه و شرکت های دولتی می توانند سبب ایجاد ظرفیت های اضافی شوند 6- لزوم بر طرف کردن موانع در بازار و تعرفه هایی که سبب محدود شدن فروش تولیدات، خدمات و محصولات کشاورزی از آمریکا به چین می شوند 7- نقش ارزها در روابط تجاری آمریکا و چین. دو طرف همچنین در ارتباط با لزوم کاهش کسری تجاری فزاینده که آمریکا با چین دارد گفتگو کردند. خرید محصولات آمریکایی از سوی چین بخشی مهم از این گفتگوها را تشکیل می داد.

دو طرف از خود برای تعامل در همه موضوعات مهم تمایل نشان دادند و جلسات مذاکره نشان دهنده مذاکراتی سازنده و فنی در ارتباط با چگونگی حل و فصل اختلافات ما بود. آمریکا به صورتی خاص بر اجرای واقعی تعهدات در ارتباط با موضوعات ساختاری و کاهش کسری متمرکز است. هر دو طرف بر این موضوع توافق کردند که هر گونه قطعنامه ای به طور کامل اجرایی خواهد شد.
در حالی که پیشرفت هایی حاصل شده است، اما باید اقدامات بیشتری انجام داد. دونالد جی ترامپ رئیس جمهور آمریکا تاکید کرد فرایند نود روزه ای که در بوینوس آیرس بر سر آن توافق صورت گرفت، ارائه کننده یک ضرب الاجل است و این که تعرفه های آمریکا افزایش خواهد یافت مگر آن که آمریکا و چین به یک نتیجه رضایت بخش تا روز یکم ماه مارس سال دو هزار و نوزده دست پیدا کنند. آمریکا به برگزاری مذاکرات بیشتر با چین در ارتباط با این موضوعات حیاتی و مهم چشم دارد.

منبع انتخاب
کلید واژه :

آمریکا و چین

،

تنش اقتصادی

ثبت نظرات
captcha