پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۴۷۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اشپیگل: بانکدار آلمانی ریاست "کانال مالی اروپا و ایران" را بر عهده می گیرد

یک شبکه خبری آلمانی اعلام کرد که آلمان، فرانسه و بریتانیا،به صورت رسمی کانالی به منظور تبادل مالی با ایران ایجاد کرده اند و نام این کانال INSTEX است. دیپلمات های برجسته از هر سه کشور در هیئت نظارت حضور خواهند داشت. اشیگل نوشت که «میگوئل برگر» رئیس دپارتمان اقتصادی در وزارت خارجه آلمان، «ماریس گوردو مونتانیه» سفیر پیشین فرانسه در چین و «سایمون مگ دونالد» معاون امور خدمات دیپلماتیک وزارت خارجه انگلیس نمایندگان سه کشور در این سازوکار خواهند بود.

اشپیگل: بانکدار آلمانی ریاست "کانال مالی اروپا و ایران" را بر عهده می گیرد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، یک نشریه آلمانی اطلاعات بیشتری درباره فرد مسئول کانال مالی اروپا و ایران اشاره کرده است.

در پی انتشار خبری مبنی بر اینکه کانال مالی پرداخت میان ایران و اروپا موسوم به Instex ثبت شده است، نشریه آلمانی اشپیگل نوشت به اطلاعات بیشتری در زمینه فرد آلمانی که مسئول این کانال مالی است، دسترسی پیدا کرده است.

طبق گزارش این نشریه آلمانی این فرد، «پر فیشر» 69 ساله است که پیشتر ریاست Commerzbank را بر عهده داشت.وی به مدت 6 ماه در این سمت فعالیت خواهد کرد.

شبکه خبری آلمانی NDR امروز پنجشنبه اعلام کرد که آلمان، فرانسه و بریتانیا،به صورت رسمی کانالی به منظور تبادل مالی با ایران ایجاد کرده اند و نام این کانال INSTEX است. دیپلمات های برجسته از هر سه کشور در هیئت نظارت حضور خواهند داشت. اشیگل نوشت که «میگوئل برگر» رئیس دپارتمان اقتصادی در وزارت خارجه آلمان، «ماریس گوردو مونتانیه» سفیر پیشین فرانسه در چین و «سایمون مگ دونالد» معاون امور خدمات دیپلماتیک وزارت خارجه انگلیس نمایندگان سه کشور در این سازوکار خواهند بود.

INSTEX مخفف Instrument in Support of Trade Exchanges یا همان «ابزار پشتیبان مبادلات تجاری» است.غیر از آلمان که ریاست کانال مالی را بر عهده دارد، پاریس میزبان آن و بریتانیا هم رئیس هیأت نظارت است و از وزارت خارجه هر کدام از این کشورها هم یک نفر در این شرکت حقوقی حضور خواهد داشت. دیگر کشورهای اروپایی هم می توانند به این سه کشور بپیوندند.

این ابزار به بانک ها این امکان را می دهد که به رغم تحریم های آمریکا با ایران همکاری داشته باشند، اما به زعم اروپایی ها چنین اقدامی چندان آسان نخواهد بود. اما اتحادیه اروپا ایجاد این کانال را به منزله پیامی برای تهران و واشنگتن تلقی می کند. این کانال مالی، در مرحله نخست اقلام غذایی و دارویی و ابزار پزشکی را در بر می گیرد، اما دامنه فعالیت آن می تواند گسترش یابد.

منبع انتخاب
کلید واژه :

کانال ویژه مالی

،

ایران و اروپا

،

بانکدار آلمانی

ثبت نظرات
captcha