پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۴۴۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تایمز: عملیات نظامی در ونزوئلا نیازمند ۲۵۰۰۰ نیروی آمریکایی است

روزنامه تایمز انگلیس با پرداختن به تهدیدات اخیر آمریکا مبنی بر حمله به ونزوئلا نوشت که انجام عملیات نظامی در این کشور مستلزم حضور ۲۵۰۰۰ سرباز آمریکایی در این کشور است.

تایمز: عملیات نظامی در ونزوئلا نیازمند ۲۵۰۰۰ نیروی آمریکایی است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از سایت النشره، روزنامه انگلیسی "تایمز" در گزارشی تحت عنوان "استفاده از قدرت در ونزوئلا نیازمند ۲۵ هزار سرباز آمریکایی است" درباره تهدیدات اخیر مقامات آمریکایی مبنی بر حمله نظامی به ونزوئلا نوشت: دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا می گوید که تمامی گزینه ها روی میز است. جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا نیز عکسی را گرفته که او در این تصویر دست نوشته ای را در دست دارد که بر روی آن نوشته شده "اعزام ۵۰۰۰ نیرو به کلمبیا" که همسایه ونزوئلا و هم پیمان آمریکاست.

این رسانه انگلیسی در ادامه گزارش خود با مطرح کردن سوالی درباره اینکه آیا پنتاگون قصد دارد از نیروی نظامی برای برکناری نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا استفاده کند یا خیر، به نقل از یک مقام سابق در وزارت دفاع آمریکا آورده است که انجام عملیات نظامی در ونزوئلا نیازمند ۲۵ تا ۳۰ هزار سرباز آمریکایی است و دامنه و موفقیت این عملیات به میزان وفاداری نیروهای نظامی این کشور به مادورو بستگی دارد.

در بخش دیگری از این گزارش با اشاره به موضع کشورهای همسایه ونزوئلا نسبت به عملیات نظامی احتمالی آمریکا در این کشور، آمده است: کلمبیا اعلام کرده که در چنین عملیاتی و حتی حمایت از آن مشارکت نمی کند اما برزیل که در حال حاضر به دنبال جلب رضایت آمریکاست، موضع دیگری خواهد داشت.

انتهای پیام

منبع ایسنا
کلید واژه :

کودتای ونزوئلا؛ مادورو

،

حمله نظامی آمریکا علیه ونزوئلا

ثبت نظرات
captcha