پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۴۴۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

البناء: ونزوئلا صحنه تقابل «آمریکا» با «روسیه، ایران و ترکیه» است / آیا بحران ونزوئلا با سیاست خاورمیانه ای ترامپ مرتبط است؟

دولت آمریکا دریافت که توان تحریک تهران و دمشق را ندارد؛ بنابراین، کاراکاس را سوژه بعدی خود قرار داد، بی خبر از آنکه ممکن است در دام مسکو-تهران-دوحه-الجزایر-کاراکاس گرفتار شود. روسیه با چتر حمایتی هسته ای، از کاراکاس حمایت می کند. ضمن اینکه می تواند از حق وتوی خود در شورای امنیت علیه هر تصمیمی برای دخالت نظامی آمریکا در آن، استفاده کند.

البناء: ونزوئلا صحنه تقابل «آمریکا» با «روسیه، ایران و ترکیه» است / آیا بحران ونزوئلا با سیاست خاورمیانه ای ترامپ مرتبط است؟

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، البناء نوشت: محاسبات واشنگتن در مورد تشکیل ائتلاف سنی علیه ایران، به دلیل ضعف هم پیمانان عربی آن شکست خورد. علاوه بر اینکه، واشنگتن به دلیل عدم همراهی اروپا، نتوانست ارتشهای اروپایی را در ورشو علیه ایران بسیج کند. ایالات متحده همچنین در سرعت بخشیدن به جنگ اسرائیل علیه ایران در خاک سوریه، شکست خورد.

 این رسانه عرب زبان ادامه داد: در ادامه، دولت آمریکا دریافت که توان تحریک تهران و دمشق را ندارد؛ بنابراین، کاراکاس را سوژه بعدی خود قرار داد، بی خبر از آنکه ممکن است در دام مسکو-تهران-دوحه-الجزایر-کاراکاس گرفتار شود!

روسیه با چتر حمایتی هسته ای، از کاراکاس حمایت می کند. ضمن اینکه می تواند از حق وتوی خود در شورای امنیت علیه هر تصمیمی برای دخالت نظامی آمریکا در آن، استفاده کند.

در واقع، ایالات متحده و هم پیمانان آن، با وجود قدرت نظامی عظیمی که در اختیار دارند، از وارد کردن ضربه نظامی به ایران ناتوانند، همانطور که نمی توانند از طریق تحریمهای اقتصادی، ایران را وادار به تسلیم کنند.

بنابراین، ایالات متحده بار دیگر شکستی را به شکستهای قبلی اش در مورد اجرایی شدن طرح خاورمیانه ای آن، می افزاید؛ طرحی که مبتنی بر از هم گسیختگی منطقه، از طریق براندازی دولت سوریه و سیطره کامل آمریکا بر تمام خاورمیانه است.

در واقع، این محور مقاومت بود که با پایداری مثال زدنی اش در حمایت از دولت ملی سوریه، مانع از تحقق این هدف آمریکا شد و با حمله استراتژیک حساب شده خود، اغلب مناطق تحت سیطره تروریستها در سوریه را بازپس گرفت.

و در حال حاضر، این محور در حال زمینه سازی برای اجرای مرحله آخر حمله راهبردی خود است، که با آزادسازی کامل فلسطین و ترسیم دوباره نقشه جهان عربی و اسلامی، پایان می یابد.

در این میان، ونزوئلا نیز با کمک حامیان ایرانی، ترکی و روسی خود، از دست یابی به یک پیروزی جدید در برابر ایالات متحده، به دور نیست.

منبع انتخاب
کلید واژه :

کودتای ونزوئلا؛ مادورو

ثبت نظرات
captcha