پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۴۳۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

عضو پارلمان ونکوور شمالی اعلام کرد

افزایش تعداد کارمندان بخش صدور ویزای سفارت کانادا در آنکارا برای رسیدگی به درخواست ایرانیان

دولت کانادا در اقدامی چند کارمند به سفارت خود در آنکارا برای رسیدگی به درخواست های ویزا و اقامت ایرانیان اضافه کرده است.

افزایش تعداد کارمندان بخش صدور ویزای سفارت کانادا در آنکارا برای رسیدگی به درخواست ایرانیان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، در بیانیه ای که اخیر توسط جاناتان ویلکینسون، عضو پارلمان ونکوور شمالی منتشر شده و در صفحه توئیتر ایرانیان کانادایی قرار داده شده، آمده است: دولت کانادا اخیراً ۱۰ کارمند تمام وقت را برای مأموریت به سفارت خود در آنکارا (ترکیه) برای کمک به پردازش درخواست های ویزا و مهاجرت ایرانیان فرستاده است.

در سال ۲۰۱۶ ایران و کانادا گفت وگوها برای از سرگیری روابط سیاسی و بازگشایی سفارت خانه ها را تحت تأثیر برجام و لغو تحریم ها آغاز کردند.

در ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۶ استفان دیون، وزیر خارجه کانادا و محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک دیدار کردند. این نخستین ملاقات وزرای خارجه دو کشور از زمان قطع ۴ سال قبل روابط در دوره دولت پیشین کانادا بود.

اما قانونی که در زمان دولت محافظه کار استیون هارپر در مجلس کانادا تصویب شده بود و بر اساس آن مصونیت سیاسی دیپلمات های ایرانی در این کشور لغو شده است مانع قانونی برای بازگشایی سفارت ایران در کانادا به شمار می رود. بر اساس قوانین بین المللی، دیپلمات ها در محل مأموریت خود در خارج از کشورشان دارای مصونیت سیاسی و قضائی هستند.

در خرداد ۱۳۹۷ (ژوئن ۲۰۱۸) پارلمان کانادا در مصوبه ای به توقف مذاکرات از سرگیری روابط با جمهوری اسلامی ایران رأی داد و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را وارد فهرست گروه های حامی تروریسم کرد. این طرح از سوی نماینده حزب محافظه کار در مجلس ارائه شده بود. جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا از حزب لیبرال از حامیان این طرح بود.

انتهای پیام

منبع ایسنا
کلید واژه :

درخواست ایرانیان

،

صدور ویزای سفارت کانادا

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha