پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۴۳۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

منابع محلی: موضوع ایران و کانال مالی ویژه نیز در دستور رایزنی موگرینی و پمپئو بود

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزیر خارجه آمریکا به صورت تلفنی صحبت کردند که احتمال می رود موضوع ایران و کانال مالی ویژه نیز در دستور کار رایزنی های آنها بوده است.

منابع محلی: موضوع ایران و کانال مالی ویژه نیز در دستور رایزنی موگرینی و پمپئو بود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزیر خارجه آمریکا به صورت تلفنی صحبت کردند که احتمال می رود موضوع ایران و کانال مالی ویژه نیز در دستور کار رایزنی های آنها بوده است.

منابع محلی در اتحادیه اروپا بامداد چهارشنبه از تماس تلفنی «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی این سازمان با «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا خبر داد.

گفته می شود این دو درباره آخرین تحولات در ونزوئلا و لزوم ایجاد دوره انتقالی مسالمت آمیز و دموکراتیک در این کشور صحبت کرده و توافق کردند که در هفته های آینده نیز در تماس باشند.

جزئیاتی از اینکه موگرینی و پامپئو درباره ایران و کانال ویژه مالی اتحادیه اروپا (SPV) صحبت کرده اند هنوز در دست نیست اما احتمال آن وجود دارد.

این در حالی است که «لاورنس نورمن» خبرنگار نشریه «وال استریت ژورنال» و مستقر در بروکسل چند ساعت پیش در توئیتر خود مدعی شد که اتحادیه اروپا فرایند ثبت کانال ویژه مالی با ایران را آغاز کرده اما تکمیل آن احتمالا تا پنجشنبه و جمعه به طول می انجامد.

کانال ویژه مالی، جدیدترین وعده دولت های اروپایی برای برخوردار کردن ایران از مزایای اقتصادی و حفظ توافق هسته ای برجام است. اتحادیه اروپا ادعا کرده هدف از راه اندازی این کانال، تسهیل مبادلات مالی با ایران است.

قرار بود ثبت این ساختار بعد از نشست روز دوشنبه وزرای خارجه اتحادیه اروپا اعلام شود اما ظاهراً اختلافات میان اسپانیا و ایتالیا بر سر صدور بیانیه ای جداگانه درباره ایران روند کار در این باره را پیچیده کرده است.

گزارش ها حاکی است دولت های اروپایی قرار است همزمان با اعلام «اس.پی .وی» بیانیه ای جداگانه، موسوم به «جمع بندی» درباره ایران صادر کنند. این بیانیه مواضع اتحادیه اروپا را در قبال ایران مشخص می کند.

منبع انتخاب
کلید واژه :

کانال مالی ویژه

،

رایزنی موگرینی و پمپئو

،

اتحادیه اروپا

ثبت نظرات
captcha