پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۳۶۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کی روش بعد از جام ملت های آسیا ماندنی می شود؟

کی روش که از مدت ها قبل به خاطر پیشنهاد ٦ ماهه فدراسیون ایران به خودش گلایه مند بود اما وسوسه قهرمانی در آسیا او را مجاب کرد که قبول کند تا پایان بازی های جام ملت های امارات، هدایت تیم ملی ایران را بر عهده داشته باشد.کی روش در یک مصاحبه رسمی مذاکره با کلمبیایی ها را تأیید و از پیشنهاد آنها استقبال کرد، اما تصمیم گیری نهایی را به بعد از پایان کار تیم ملی در مسابقات موکول کرد و البته با انتقاد از وزیر ورزش اعلام داشت که مسعود سلطانی فر مخالف ادامه حضور او در فوتبال ایران بوده و به تاج دستور داده که قرارداد او تمدید نشود.

کی روش بعد از جام ملت های آسیا ماندنی می شود؟

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،بالاخره تکلیف ادامه حضور کی روش در فوتبال ایران بعد از پایان جام ملت های آسیا چه خواهد شد؟ این سوالی بود که در هفته های اخیر به روش های مختلف از سوی مردم و رسانه ها طرح شد و هنوز هیچ پاسخ شفافی به آن داده نشده است.

روزنامه شهروند نوشت؛ کی روش که از مدت ها قبل به خاطر پیشنهاد ٦ ماهه فدراسیون ایران به خودش گلایه مند بود اما وسوسه قهرمانی در آسیا او را مجاب کرد که قبول کند تا پایان بازی های جام ملت های امارات، هدایت تیم ملی ایران را بر عهده داشته باشد.

در این مدت مدیران فدراسیون فوتبال با این که مشکلات بسیار زیادی برای تدارکات و فراهم کردن خواسته های مربی پرتغالی داشتند، منتهی با وجود تمام فراز و نشیب ها حالا تیم ملی به مدعی نخست کسب عنوان قهرمانی آسیا تبدیل شده و از همین حالا که ایران به جمع چهار تیم برتر مسابقات بدون این که گلی از حریفان دریافت کند راه پیدا کرده، نگرانی ها درباره آینده فوتبال ملی ایران باز هم به اوج خود رسیده است.

در این مدت در خبرها آمده که کی روش توافقات نهایی را هم با فدراسیون فوتبال کلمبیا انجام داده و قرارداد او بعد از مسابقات رسمی خواهد شد. این مربی همچنین در یک مصاحبه رسمی مذاکره با کلمبیایی ها را تأیید و از پیشنهاد آنها استقبال کرد، اما تصمیم گیری نهایی را به بعد از پایان کار تیم ملی در مسابقات موکول کرد و البته با انتقاد از وزیر ورزش اعلام داشت که مسعود سلطانی فر مخالف ادامه حضور او در فوتبال ایران بوده و به تاج دستور داده که قرارداد او تمدید نشود. کی روش البته بعد از این اظهارات جنجالی در مصاحبه دیگری به خبرنگاران گفت که ادامه حضورش در ایران بستگی به نتیجه ای که در آسیا بگیرد دارد و اگر او بتواند به عنوان قهرمانی برسد احتمال تمدید قراردادش وجود دارد. البته مدیران فدراسیون فوتبال در این مدت فقط سعی کرده اند سکوت اختیار کنند و نظری درباره آینده نیمکت تیم ملی ایران ندهند.

بعد از بازی با چین وقتی با چهار نفر از اعضای هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال که برای تماشای مسابقه به ابوظبی آمده بودند، صحبت کردیم، آنها هم اطلاع دقیقی از آینده نداشتند. عبدالکاظم طالقانی، فریدون اصفهانیان، محمود شیعی و هدایت الله ممبینی چهار عضو هیأت رئیسه فدراسیون با این که بشدت از پیروزی تیم ملی خوشحال بودند از تصمیمی که فدراسیون در آینده اتخاذ خواهد کرد اظهار بی اطلاعی کردند. طالقانی هم به خبرنگار «شهروند» درباره این که بالاخره سیاست فدراسیون این است که قرارداد کی روش را تمدید کند یا خیر تاکید کرد: «فعلا که تیم ملی به جمع چهار تیم برتر مسابقات راه پیدا کرده و با شایستگی مدعی جدی کسب عنوان قهرمانی است. فعلاً باید صبر کنیم و ببینیم چه می شود. درباره ماندن یا رفتن کی روش و آینده تیم ملی هم شخص رئیس فدراسیون فوتبال تصمیم گیرنده خواهد بود و هیأت رئیسه تصمیم گیری در این رابطه را به مهدی تاج واگذار کرده و اگر سوالی در این زمینه وجود دارد رئیس فدراسیون باید به آن پاسخ بدهد. ما از سیاستی که تاج در نظر می گیرد حمایت خواهیم کرد.»

مسأله ای که نباید آن را فراموش کرد این است که طیف حامیان کی روش از همین حالا فشار به مدیران فدراسیون برای ادامه حضور این مربی روی نیمکت تیم ملی تا جام جهانی ٢٠٢٢ قطر را کلید زده اند و اگر ایران قهرمان آسیا شود این فشار به اوج خود خواهد رسید ولی صحبت های اعضای هیأت رئیسه هم به خوبی نشان می دهد که حالا دیگر تصمیم گیرنده اصلی درباره آینده کی روش شخص مهدی تاج است. اگر ایران قهرمان آسیا نشود که احتمال ماندن کی روش خیلی پایین است. منتهی باید دید اگر به عنوان قهرمانی رسیدیم، آن وقت در روزهایی که گفته می شود کی روش با کلمبیا به توافق نهایی رسیده، نفر اول فوتبال ایران چه تصمیمی خواهد گرفت. طبق گفته اعضای هیأت رئیسه همه چیز بستگی به نظر او دارد.

منبع انتخاب
کلید واژه :

کی روش

،

فوتبال

،

سرمربی پرتغالی

،

جام ملت های آسیا

ثبت نظرات
captcha