پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۳۶۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سوالی که اکنون پاسخش روشن است

چرا قطر هزینه های اردوی ایران را پرداخت کرد؟

قطر پیش از جام ملت های آسیا درخواست بازی دوستانه با ایران را مطرح کرد. کارلوس کی روش و فدارسیون فوتبال گفتند در شرایطی تن به این بازی تدارکاتی می دهند که آنها هزینه اردوی تیم ملی در کمپ اسپایر را متقبل شوند که این درخواست مورد پذیرش فدراسیون فوتبال قطر قرار گرفت.

چرا قطر هزینه های اردوی ایران را پرداخت کرد؟

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، شاید در آن برهه از زمان اگر پیشنهاد بازی دوستانه از تیمی غیر از قطر مطرح می شد و فدراسیون فوتبال به بهانه بازی دوستانه درخواست تقبل هزینه اردوی تدارکاتی را روی میز می آورد با پیشنهاد ایران موافقت نمی شد. مثلا از سوی کره ای ها. اما فدراسیون فوتبال قطر آگاهانه نه فقط به خاطر روابط سیاسی خوب با ایران بلکه به خاطر کسب تجربه بازی با ایران این پیشنهاد را قبول کرد.

کارلوس کی روش حتی در روزهای حضور در قطر و پیش از برگزاری بازی دوستانه با قطر این موضوع را به صراحت مطرح کرد. او با تشکر از فدراسیون فوتبال قطر که هزینه های اردوی ایران در کمپ اسپایر را متحمل شد گفت: بازی ما با قطر بیشتر به سود قطری ها است. به واقع این بازی یک بازی خوب برای قطری ها است. البته کارلوس کی روش بعد از بازی هم گفت ما یک بازی کلاسیک را بردیم.

 

اگر قطر، امارات را شکست دهد و ایران هم از سد ژاپن عبور کند تیم های قطر و ایران برگزار کننده بازی پایانی هفدهمین دوره جام ملت های آسیا خواهند بود. خب طبیعتا قطری ها چون پیش از جام ملت در برابر ایران بازی کردند با آگاهی و شناخت کافی و هم چنین کسب یک تجربه خوب در بازی دوستانه به میدان می آیند. به نوعی هم می توان گفت ترس قطری ها از بازی با ایران ریخته چون آنها پیش از جام ملت ها با ایران بازی کردند و به نوعی بازی با ایران برای آنها تازگی ندارد.

 

چرا قطر هزینه های اردوی ایران را پرداخت کرد؟ پاسخ این سوال اکنون روشن است. قطری ها به موفقیت خود خوشبین بودند و از سویی تصور می کردند ایران با توجه به تیم خوبی که در جام جهانی داشته در جام ملت ها احتمالا یک پای فینال خواهد بود. هر چند اتفاقات در فوتبال غیر قابل پیش بینی است اما در فوتبال امروز تیم هایی موفق هستند که همه فرضیه ها را پیش بینی کنند و آماده مقابله با هر اتفاقی باشند. تیم ملی فوتبال قطر با عبور از سد تیم هایی چون عربستان، عراق و کره جنوبی نشان داد برای رسیدن به موفقیت برنامه ها را یکی پس از دیگری مو به مو اجراء کرده و در ادامه راه هم برای رسیدن به اهداف بعدی پر تلاش ظاهر خواهد شد. به واقع برای قطری ها تجربه بازی با ایران، تیم اول فوتبال آسیا ارزش پرداخت هزینه های اردوی کمپ اسپایر را داشت. و البته این یک کار مشترک بود که هم ایران را به هدفش رساند و هم تیم ملی قطر را. تصور کنید اگر تیم ملی در کمپ اسپایر اردو نمی زد و با قطر و فلسطین بازی نمی کرد. آنوقت تیم ملی با آمادگی که امروز دارد در جام ملت ها حاضر نمی شد.

منبع ورزش سه
کلید واژه :

ایران و قطر

،

هزینه تیم ملی ایران

ثبت نظرات
captcha