پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۳۴۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

واکنش اشرف غنی به مذاکرات آمریکا با طالبان: بدون حضور کشورهای منطقه بی نتیجه است

رئیس جمهور افغانستان با اشاره به گفتگو های آمریکا با طالبان تاکید کرد که بدون حضور و مشارکت کشور های منطقه مذاکرات صلح نیز بی نتیجه خواهد شد. طالبان در ماه های اخیر دستکم ۴ بار با هیئت آمریکایی دیدار داشته است، اما تاکنون حاضر به دیدار با مقامات افغان نشده است.

واکنش اشرف غنی به مذاکرات آمریکا با طالبان: بدون حضور کشورهای منطقه بی نتیجه است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، رئیس جمهور افغانستان با اشاره به گفت وگوهای آمریکا با طالبان تاکید کرد که بدون حضور و مشارکت کشورهای منطقه مذاکرات صلح نیز بی نتیجه خواهد شد.

 «اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان در نشست داووس در سوئیس با اشاره به گفت وگوهای مقامات آمریکایی با طالبان گفت: مذاکرات بدون مشارکت کشورهای منطقه نتیجه ای نخواهد داشت.

وی اظهار داشت که بحران افغانستان ابعاد مختلف ملی، منطقه ای، اسلامی و بین المللی دارد و بدون رسیدگی به تمامی این ابعاد بحران این کشور نیز پایان نخواهد یافت.

رئیس جمهور افغانستان تاکید کرد که بحران افغانستان و اختلافات بین دولت و طالبان باید از طریق سیاسی حل شود.

غنی در رابطه به گزارش ها درباره خروج و یا کاهش احتمالی نیروهای آمریکایی مستقر در افغانستان نیز تاکید کرد که آمریکا حق خروج از افغانستان را دارد اما خروج نیروها باید به درستی انجام شود.

پیش از این نیز «عبدالله عبدالله» رئیس اجرایی دولت افغانستان گفته بود که واشنگتن هنوز تصمیم نهایی خود را درباره خروج و یا کاهش نیروهای خود از افغانستان اتخاذ نکرده است.

به گفته وی، کاهش نیروهای آمریکایی نیز تاثیری بر توانایی های جنگی نیروهای افغان نخواهد داشت.

عبدالله همچنین تاکید کرده بود: تا زمان برقراری صلح در افغانستان حضور نیروهای خارجی نیز در این کشور ادامه خواهد یافت.

اشرف غنی در حالی بر مشارکت کشورهای منطقه در روند صلح افغانستان تاکید دارد که طالبان در ماه های اخیر دستکم 4 بار با هیئت آمریکایی دیدار داشته است اما تاکنون حاضر به دیدار با مقامات افغان نشده است.

منبع انتخاب
کلید واژه :

اشرف غنی

،

طالبان

،

مذاکره امریکا با طالبان

ثبت نظرات
captcha