پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۳۳۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نوبخت: شورای عالی امنیت ملی با لوایح FATF موافق است/ مجلس که آنها را تصویب کرده و رئیس قوه قضائیه نیز همکاری لازم را دارد

معاون رئیس جمهور گفت: موضوع عادی شدن وضعیت ایران در FATF مربوط به نظام است و انشاء الله آرزو می کنیم همانند دو لایحه (اصلاح قانون مبارزه با پولشویی و اصلاح قانون مبارزه با تروریسم)، دو لایحه دیگر {یعنی پالرمو و CFT} نیز قانون شوند.

نوبخت: شورای عالی امنیت ملی با لوایح FATF موافق است/ مجلس که آنها را تصویب کرده و رئیس قوه قضائیه نیز همکاری لازم را دارد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، معاون رئیس جمهور گفت: موضوع عادی شدن وضعیت ایران در FATF مربوط به نظام است و انشاء الله آرزو می کنیم همانند دو لایحه (اصلاح قانون مبارزه با پولشویی و اصلاح قانون مبارزه با تروریسم)، دو لایحه دیگر {یعنی پالرمو و CFT} نیز قانون شوند.

محمدباقر نوبخت در پاسخ به این سئوال که «آیا عادی شدن وضعیت ایران در FATF با قانون شدن لوایح چهارگانه فقط دغدغه دولت است یا سایر نهادهای حاکمیتی نیز چنین نظری دارند؟» به خبرآنلاین گفت: این موضوع مربوط به نظام است و انشاء الله آرزو می کنیم همانند دو لایحه {اصلاح قانون مبارزه با پولشویی و اصلاح قانون مبارزه با تروریسم}، دو لایحه دیگر {یعنی پالرمو و CFT} نیز قانون شوند.

وی با بیان اینکه انشاءالله با قانون شدن این چهار لایحه مشکل ایران در FATF رفع شود، در پاسخ به این سئوال که «چرا فقط دولت هزینه پیگیری تصویب لوایح چهارگانه را می پردازد و از طرف منتقدانش متهم به خیانت می شود؟» یادآور شد: دولت مجری و طرف مذاکره با مجامع جهانی است بنابراین طبعا باید دولت موضوع را پیگیری کند.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به این سئوال که «کدام ارکان حاکمیتی با دولت در موضوع قانون شدن لوایح چهارگانه موافق هستند؟» اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی که لوایح را تصویب کرد. رئیس قوه قضائیه نیز همکاری لازم را دارند و شورای عالی امنیت ملی نیز موافق این مسئله است.

منبع انتخاب
کلید واژه :

FATF

،

قانون مبارزه با پولشویی

ثبت نظرات
captcha