پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۳۲۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

چین: همپیمانان آمریکا هم با تحریم های یکجانبه واشنگتن علیه ایران مخالف هستند / تلاش آمریکا برای برگرداندن رئیس هواوی نقض قوانین بین المللی است

سخنگوی وزارت خارجه چین با بیان اینکه به تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران مخالفیم و حتی همپیمانان آمریکا هم مخالفند، گفت: تلاش آمریکا برای برگرداندن رئیس هواوی نقض قوانین بین المللی است

چین: همپیمانان آمریکا هم با تحریم های یکجانبه واشنگتن علیه ایران مخالف هستند / تلاش آمریکا برای برگرداندن رئیس هواوی نقض قوانین بین المللی است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سخنگوی وزارت خارجه چین با بیان اینکه به تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران مخالفیم و حتی همپیمانان آمریکا هم مخالفند، گفت: تلاش آمریکا برای برگرداندن رئیس هواوی نقض قوانین بین المللی است.

 به نقل از شین هووا، چین اعلام کرد که آمریکا به دنبال این است منگ مانژو رئیس شرکت هوآوی را از کانادا به آمریکا برگرداند که این برخلاف قوانین بین المللی است.

اظهارات سخنگوی وزارت خارجه چین در یک کنفرانس خبری مطرح شد و اشاره کرد که چین با این اقدام آمریکا کاملاً مخالف است.

سخنگوی وزارت خارجه چین همچنین گفت درخواست آمریکا برای برگرداندن رئیس شرکت هوآوی در ارتباط با تحریم های آمریکا علیه ایران است اما هوآوی بارها اعلام کرده که به تمام قوانین و مقررات کاملاً پایبند بوده است.

وی همچنین تأکید کرد که چین کاملاً با تحریم های یک جانبه آمریکا علیه ایران و هرگونه تحریمی که خارج از چهارچوب شورای امنیت باشد مخالفت می کند و کشورهای بین المللی دیگر از جمله هم پیمانان خود آمریکا نیز با تحریم های یک جانبه مخالفند.

هوآ گفت: کانادا هم با مسئله برگرداندن رئیس شرکت هوآوی مخالف است. اقدام آمریکا کاملاً یک اقدام سیاسی است و در راستای اهداف وی برای به رخ کشیدن تکنولوژی خود بر دیگر کشورها این کارها را انجام می دهد و هدف آمریکا این است که می خواهد در حوزه تکنولوژی از چین سبقت بگیرد.

سخنگوی وزارت خارجه چین همچنین گفت: کشورهایی که حس عدالت جویی دارند باید با اقدامات این چنینی آمریکا کاملاً مخالفت کنند.

منبع انتخاب
کلید واژه :

تحریم ایران

،

چین

ثبت نظرات
captcha