قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۳۲۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

عبدالله عبدالله: حضور نظامیان آمریکایی تا برقراری صلح در افغانستان ادامه خواهد یافت / آمریکا هنوز تصمیمی برای خروج نیروهایش نگرفته

رئیس اجرایی دولت افغانستان درباره گزارش ها مبنی بر خروج و یا کاهش احتمالی نیروهای آمریکایی از افغانستان گفت که این نیروها تا زمان برقراری صلح در افغانستان حضور خواهند داشت. اخیرا گزارش هایی مبنی بر خروج احتمالی نیروهای آمریکایی مستقر در افغانستان منتشر شده است. عبدالله با اشاره به این موضوع تصریح کرد که مقامات آمریکایی هنوز تصمیمی نهایی در این باره اتخاذ نکرده اند و واشنگتن همچنان به حمایت از نهادهای دفاعی و امنیتی افغانستان متعهد است.

عبدالله عبدالله: حضور نظامیان آمریکایی تا برقراری صلح در افغانستان ادامه خواهد یافت / آمریکا هنوز تصمیمی برای خروج نیروهایش نگرفته

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، رئیس اجرایی دولت افغانستان درباره گزارش ها مبنی بر خروج و یا کاهش احتمالی نیروهای آمریکایی از افغانستان گفت که این نیروها تا زمان برقراری صلح در افغانستان حضور خواهند داشت.

«عبدالله عبدالله» رئیس اجرایی دولت افغانستان در نشست «داووس» در سوئیس اظهار داشت که کاهش احتمالی نیروهای آمریکایی از افغانستان توانایی های رزمی نیروهای باقی مانده در افغانستان را تحت تاثیر قرار نخواهد داد.

اخیرا گزارش هایی مبنی بر خروج احتمالی نیروهای آمریکایی مستقر در افغانستان منتشر شده است.

عبدالله با اشاره به این موضوع تصریح کرد که مقامات آمریکایی هنوز تصمیمی نهایی در این باره اتخاذ نکرده اند و واشنگتن همچنان به حمایت از نهادهای دفاعی و امنیتی افغانستان متعهد است.

رئیس اجرایی دولت افغانستان در حاشیه این نشست به «رویترز» گفت: از طریق تماس با نمایندگان و فرستادگان آمریکایی متوجه شدیم که اگر آمریکا نیروهای خود را خارج کند این خروج نسبی بوده و بر توانایی های جنگی نیروهای افغان تاثیری نخواهد داشت.

عبدالله در ادامه نیز تصریح کرد: حضور نیروهای خارجی پایان نخواهد یافت، مگر اینکه صلح در افغانستان برقرار شود.

این در حالی است که طالبان همواره از خروج نیروهای خارجی از افغانستان به عنوان یکی از پیش شرط های اصلی خود برای پیوستن به روند صلح یاد کرده است.

منبع انتخاب
کلید واژه :

عبدالله عبدالله

،

افغانستان

،

حضور نظامیان آمریکا

ثبت نظرات
captcha