پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۳۱۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اعتراض مسکو به مداخله غرب در امور ونزوئلا

سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز (پنج شنبه) از مداخله غرب در امور داخلی ونزوئلا به شدت انتقاد کرد.

اعتراض مسکو به مداخله غرب در امور ونزوئلا

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در فیس بوک نوشت: تحولات ونزوئلا به خوبی نشان می دهد که چگونه جامعه غربی پیشرفته در واقعیت با قوانین بین المللی، حاکمیت ملی و عدم مداخله در امور سایر کشورها برخورد می کند؛ از طریق برداشتن دولت آنجا (ونزوئلا).

روز چهارشنبه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا خوان گوآیدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا را به عنوان رئیس جمهوری موقت به رسمیت شناخت و موجب شد تا تنش ها میان واشنگتن و نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا به بالاترین سطح برسد.

مادورو با انتقاد از این تصمیم، قطع روابط دیپلماتیک با آمریکا را اعلام کرد و به دیپلمات های آمریکایی ۷۲ ساعت زمان برای خروج داد. رئیس جمهوری ونزوئلا این تصمیمات را چهارشنبه در جمع حامیانش که در کاخ ریاست جمهوری در کاراکاس جمع شده بودند، اعلام کرد.    

برزیل و سازمان کشورهای آمریکایی گوآیدو را پیش از اعلام رسمی او به عنوان رهبر ونزوئلا به رسمیت شناختند. آرژانتین، کانادا، شیلی، کلمبیا، کاستاریکا، اکوادور، گوآتمالا، پاناما و پاراگوئه همین خط مشی را دنبال کردند اما بولیوی و مکزیک همچنان مادورو را به رسمیت می شناسند.

انتهای پیام  

منبع ایسنا
کلید واژه :

مداخله غرب در امور داخلی

،

ونزوئلا

ثبت نظرات
captcha