پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۳۱۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

وزیر خارجه آلمان:

چشم پوشی از همکاری با آمریکا غیرممکن است/ در واشنگتن، درمورد ایران گفت وگو می کنیم

وزیر امور خارجه آلمان در آستانه سفر خود به آمریکا از الزام همکاری با این کشور سخن گفت. ایران، سوریه و همچنین میانجیگری در مناقشه بر سر پیمان منع موشک های هسته ای میان برد بین روسیه و آمریکا از جمله محورهای مذاکرات است.

چشم پوشی از همکاری با آمریکا غیرممکن است/ در واشنگتن، درمورد ایران گفت وگو می کنیم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، وزیر امور خارجه آلمان در آستانه سفر خود به آمریکا از الزام همکاری با این کشور سخن گفت. ایران، سوریه و همچنین میانجیگری در مناقشه بر سر پیمان منع موشک های هسته ای میان برد بین روسیه و آمریکا از جمله محورهای مذاکرات است.

به نقل از شبکه خبری دویچه وله، هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان در آستانه دیدارش با مایک پامپئو، همتای آمریکایی اش بر لزوم همکاری تنگاتنگ با آمریکا بر سر مسائل کلیدی تاکید ورزیده و گفته است که آلمان و اروپا نمی توانند از همکاری با آمریکا چشم پوشی کنند.

این در حالی است که پس از پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶، مناسبات آلمان و آمریکا رو به تیرگی نهاده بود. جنگ تجاری، عدم پایبندی آمریکا به توافق های بین المللی و همچنین تهدید آمریکا به فسخ پیمان منع موشک های هسته ای میان برد با روسیه از جمله مسائلی هستند که منجر به اختلاف در مناسبات آمریکا با متحدان اروپایی آن شده اند.

هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان مایل است نه تنها در رابطه با ایران، سوریه و جنگ تجاری بین آمریکا و چین با مقامات و مسئولان دولت آمریکا گفت وگو و مذاکره کند، بلکه خواستار ایفای نقش میانجی در مناقشه بین آمریکا و روسیه است.

یکی از مسائلی که نگرانی های بین المللی را در پی داشته است، تهدید آمریکا به فسخ پیمان منع موشک های هسته ای میان برد با روسیه است. دولت ترامپ اعلام کرده است که هرگاه روسیه موشک های نوع 9M729 را منهدم نکند، این کشور پیمان یاد شده را روز ۲ فوریه فسخ خواهد کرد.

هایکو ماس نیز از روسیه خواسته است تا برای نجات این پیمان، از انجام هر آنچه نقض این پیمان تلقی می شود، اجتناب ورزد. در سال ۲۰۱۴، آمریکا و متحدان اروپایی آن، تولید موشک های یاد شده از سوی روسیه را نقض پیمان یاد شده ارزیابی کرده بودند.

اشپیگل با انتشار گزارشی درباره سفر هایکو ماس به واشنگتن، احتمال عقب نشینی روسیه در این زمینه را بعید ارزیابی کرده است.

آلمان و اروپا نگران آن هستند که فسخ این پیمان، راه را برای مسابقه تسیحاتی هسته ای جدید بین آمریکا و روسیه هموار کند.

هنوز روشن نیست که آیا هایکو ماس در جریان سفر سه روزه خود به آمریکا با مسئولان آن کشور بر سر پروژه انتقال گاز روسیه به آلمان یا پروژه "نورداستریم ۲" نیز گفت وگو خواهد کرد یا خیر.

اجرای این پروژه، از جمله مسائلی است که بر مناسبات آمریکا و آلمان سایه افکنده است.

دولت ترامپ بارها با اجرای این پروژه مخالفت کرده و نگران وابستگی بیشتر آلمان و اروپا به منابع انرژی روسیه است. حال آنکه دولت آلمان برای تامین نیازهای انرژی خود، بر اجرای این پروژه اصرار دارد.

منبع انتخاب
کلید واژه :

ایران

،

سوریه

ثبت نظرات
captcha