پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۳۰۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بعیدی نژاد: ایران در حفظ ارزش پول ملی عملکرد مناسبی داشته است

سفیر ایران در انگلیس با اشاره به شاخص جدید اسپکتیتر درباره قیاس عملکرد کشورهایی که در حفظ ارزش پول ملی در برابر دلار با بیشترین مشکلات روبرو بوده اند نوشت که ایران عملکرد بهتری نسبت به بسیاری از کشورها داشته است.

بعیدی نژاد: ایران در حفظ ارزش پول ملی عملکرد مناسبی داشته است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سفیر ایران در انگلیس با اشاره به شاخص جدید اسپکتیتر درباره قیاس عملکرد کشورهایی که در حفظ ارزش پول ملی در برابر دلار با بیشترین مشکلات روبرو بوده اند نوشت که ایران عملکرد بهتری نسبت به بسیاری از کشورها داشته است.

 حمید بعیدی نژاد شامگاه چهارشنبه ضمن بازنشر توییت شاخص اسپکتیتر افزود: عملکرد ایران باوجود فشارها و تحریم اقتصادی نسبت به ونزوئلا، آرژانتین، ترکیه، پاکستان، برزیل، روسیه، سری لانکا، قزاقستان، آفریقای جنوبی و سوئد بهتر بوده است.

وی افزود: برخی از اینکه ایران علیرغم تحریم ها از کشورهای زیادی که آن ها هم با مشکل ارز مواجه هستند وضع نسبی بهتری دارد، عصبانی شده اند و موسسه آمار دهنده را به نداشتن اطلاعات ساده ای مانند نرخ های متنوع ارز ایران متهم می کنند، درحالی که نرخ های ارز ایران مرتباً در سایت های خبری جهانی گزارش می شود.

بر اساس شاخص اسپکتیتر ارزش پول ملی ونزوئلا در یک سال گذشته 2 میلیون و 500 هزار برابر کاهش یافته و بدین ترتیب در صدر فهرست کشورهایی قرار دارد که عملکرد ضعیفی را از خود به ثبت رسانده اند.

پس ازآن به ترتیب آرژانتین با رشد منفی 90 درصدی، ترکیه با 42 درصد و پاکستان 25 درصد در ردیف های دوم، سوم و چهارم قرار دارند. ایران با افت 14 درصدی ارزش ریال در یک سال گذشته در ردیف یازدهم قرار دارد. سپس هند و لهستان با از دست دادن 12 درصد از ارزش پولی ملی خود در ردیف دوازدهم و سیزدهم قرار دارند.

گفتنی است که ایران همچنین جز 10 کشور اولی است که مردم آن به امکانات بهداشت و درمان دسترسی دارند. در فهرست شاخص اسپکتیتر، آمریکا با 100 درصد دسترسی مردم این کشور به امکانات بهداشتی در صدر فهرست و سودان با 7 درصد دسترسی در ردیف آخر قرار دارند.

منبع انتخاب
کلید واژه :

پول ملی

،

حفظ ارزش پول ملی

،

شاخص اسپکتیتر

ثبت نظرات
captcha