پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۲۹۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

لیپی: چین نشان داده که به راحتی شکست نمی خورد

مارچلو لیپی، سرمربی تیم ملی چین از پیروزی شاگردانش مقابل تایلند و راه یافتن این تیم به مرحله یک چهارم نهایی جام ملتهای آسیا ابراز رضایت کرد و گفت به تیمش امیدوار است.

لیپی: چین نشان داده که به راحتی شکست نمی خورد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، چین در مرحله یک هشتم نهایی جام ملتهای آسیا در مقابل تایلند قرار گرفت. چینی ها با اینکه در نیمه اول با یک گل از حریف عقب افتادند ولی در نیمه دوم موفق شدند با به ثمر رساندن دو گل صعود خود را به مرحله یک چهارم جشن بگیرند. مارچلو لیپی، سرمربی مشهور و کهنه کار چین بعد از بازی از عملکرد شاگردانش در مقابل تایلند ابراز رضایت کرد.

لیپی در این باره گفت:" قبل از هر چیز باید بگویم از بازی امروز راضی هستم. این بازی ساده بود. حریف خیلی سخت کوشی داشتیم که در نیمه اول از ما جلو افتاد. ما در نیمه اول اشتباهاتی کردیم و خوب نبودیم. ولی من به تیمم، به خصوص به خاطر عملکردش در نیمه دوم تبریک می گویم. ما پنج یا شش موقعیت گلزنی در این نیمه داشتیم و دو گل به ثمر رساندیم. ما نشان دادیم که روحیه ای جنگنده داریم و با اقتدار به جمع هشت تیم برتر راه پیدا کردیم. بله، من از تیمم خیلی راضی هستم".

 

لیپی در پاسخ به سوالی درباره اینکه بین دو نیمه در رختکن چین چه گذشته گفت:" ببخشید ولی درباره رختکن و صحبت های بازیکنانم نمی توانم چیز زیادی بگویم. به نظر من این حرفها باید در همان رختکن بماند. ولی می توانم بگویم که ما در نیمه دوم آرایش تیم را عوض کردیم و به خصوص در این نیمه از سه مدافع استفاده کردیم. ما شیائو را تعویض کردیم که خیلی خوب بازی کرد. بازی در نیمه دوم اصلا ساده نبود ولی کل تیم خیلی خوب کار کرد و سطح خود را به رقبا نشان داد".

 

 

لیپی درباره تفاوت بین عملکرد چین در نیمه اول و دوم بازی هایش گفت:" بله این مشکل وجود دارد. ولی مهم این است که ما تاکتیک هایمان را بین دو نیمه عوض کردیم و در نیمه دوم خیلی بهتر شدیم. بعد از این تغییرات تاکتیکی، بازیکنان هم به مراتب بهتر بازی کردند. ما در نیمه دوم پستهای بازیکنان را نسبت به نیمه اول تغییر دادیم. تعویض های ما در نیمه دوم هم موفق ظاهر شدند. شیائو ژی که به عنوان بازیکن تعویضی به میدان رفته بود گل زد و باعث شد ما به بازی برگردیم. به نظر من مهم این است که تغییرات تاکتیکی در نیمه دوم توانست به اهدافی که انتظار داشتیم دست یابد".

 

لیپی در پاسخ به سوالی درباره سرعت کم بازی چین گفت:" می خواهم اینجا به صراحت بگویم که من نگران تیمم نیستم. ما در نیمه اول این بازی خود واقعی مان نبودیم. ولی من از عملکرد بازیکنانم در نیمه دوم خیلی راضی هستم. آنها سرشار از انرژی بودند و خودشان را نشان دادند. ما یکی از قوی ترین تیم های مرحله یک چهارم نهایی هستیم. صعود به این مرحله برای ما خیلی مهم است. باید چند روز استراحت کنیم و ببینیم در بازی بعدی چه اتفاقی می افتد. فوتبال یک بازی 90 دقیقه ای است و من از عملکرد شاگردانم در 90 دقیقه بازی با تایلند رویهم رفته کاملا راضی هستم".

 

لیپی در پاسخ به سوالی درباره میانگین سنی بالای تیم ملی چین گفت:" این مشکلی است که تیم ملی چین سالها است با آن روبرو بوده. به نظر من نیاز به ورود بازیکنان جوانتر به تیم ملی چین احساس می شود. من به عنوان سرمربی اگر بازیکنان جوان قابلی در اختیار داشته باشم مسلما آنها را به تیم ملی دعوت خواهم کرد".

 

 

لیپی در پاسخ به سوالی درباره اینکه به نظر او چین در این بازی ها چه مشکلاتی داشته گفت:" همه بازیکنان ما از جان و دل مایه گذاشتند. در تورنمنتی مثل جام ملتها دقایق خوب و دقایق بد برای هر تیمی هست. برای مثال در بازی قبلی مقابل کره جنوبی، حریف ما خیلی قوی بود. البته بازیکنان ما باید به آمادگی روحی- روانی توجه کنند و تمرکز خود را در طول بازی از دست ندهند تا بتوانند بهترین عملکرد را به نمایش بگذارند. شاید مشکل ما در نیمه اول روانی بود، مشکلی که از شروع بازی خودنمایی کرد. ما تا حالا چهار بازی کرده ایم که اصلا کار ساده ای نیست. بله ممکن است مشکلاتی وجود داشته باشد ولی رویهم رفته شرایط ما خیلی خوب است. اگر بخواهیم به صعود ادامه دهیم باید تمرکز داشته باشیم".

 

لیپی در پایان سخنان خود گفت:" از زمانی که من در پایان سال 2016 سکان هدایت تیم ملی چین را به دست گرفته ام ما در تورنمنت های بین المللی 10 بازی رسمی انجام داده ایم، 6 بازی در مقدماتی جام جهانی روسیه و 4 بازی تا کنون در جام ملتهای آسیا. در این مدت ما 6 بار پیروز شده ایم، 2 بار به تساوی رسیده ایم و 2 بار شکست خورده ایم. دو شکست ما یکی در مقابل ایران بوده و یکی در مقابل کره جنوبی در آخرین بازی مرحله گروهی همین رقابتها. در این 10 بازی بازیکنان ما نشان داده اند که چه سطحی دارند و می توانند با بهترین ها رقابت کنند. در بازی های دوستانه ممکن است مسائل زیادی تمرکز بازیکنان را بگیرد ولی آنها در بازی های رسمی نشان داده اند که به راحتی شکست نمی خورند".

منبع ورزش سه
کلید واژه :

لیپی

،

چین

،

ایران و چین

،

جام ملت های آسیا

ثبت نظرات
captcha