پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۲۸۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تهدید سوریه:

اگر شورای امنیت جلوی تجاوز اسرائیل را نگیرد، فرودگاه تل آویو را بمباران می کنیم

بشار جعفری، نماینده دائم سوریه در شورای امنیت در سخنرانی خود در برابر این شورا تهدید کرد که در صورتی که شورای امنیت تدابیر لازم برای توقف تجاوزات مکرر اسرائیل به خاک سوریه را لحاظ نکند کشورش نیز از حق قانونی اش در دفاع از خود استفاده می کند، واکنش به تجاوز اسرائیل علیه فرودگاه بین المللی دمشق مقابله به مثل و بمباران فرودگاه تل آویو خواهد بود.

اگر شورای امنیت جلوی تجاوز اسرائیل را نگیرد، فرودگاه تل آویو را بمباران می کنیم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، نماینده دائم سوریه در شورای امنیت احتمال بمباران فرودگاه تل آویو را در سایه عدم پاسخ بین المللی به حملات خصمانه اخیر رژیم صهیونیستی به فرودگاه بین المللی دمشق مطرح کرد.

بشار جعفری، نماینده دائم سوریه در شورای امنیت در سخنرانی خود در برابر این شورا تهدید کرد که در صورتی که شورای امنیت تدابیر لازم برای توقف تجاوزات مکرر اسرائیل به خاک سوریه را لحاظ نکند کشورش نیز از حق قانونی اش در دفاع از خود استفاده می کند، واکنش به تجاوز اسرائیل علیه فرودگاه بین المللی دمشق مقابله به مثل و بمباران فرودگاه تل آویو خواهد بود.

جعفری تاکید کرد: بمباران اسرائیل نقض علنی قانون بین المللی، منشور سازمان ملل و قطعنامه های مربوطه شورای امنیت محسوب می شود و به منزله اخلال در ماموریت نظارت سازمان ملل است که مشروعیت رویکرد سازمان ملل را از بین می برد.

نماینده سوریه خاطرنشان کرد، این حملات و تجاوزارت رخ می دهند چون شورای امنیت به خوبی به وظیفه اش عمل نکرده چون آمریکا حمایت نامحدود صورت می دهد و هیچ مواخذه ای در کار نیست حتی صوری.

براساس گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، این مقام سوری به حمایت اسرائیلی ها از گروه های تروریستی اشاره کرد که از سوی شورای امنیت به دلیل حمایت سه کشور غربی و شهادت های جعلی محکوم نشد.

وی با تاکید بر اینکه این امر هرگز سوریا را از بازپس گیری جولان اشغالی که قابل چشم پوشی نیست، بازنمی دارد و سوریه با تمام ابزارهای قانونی عمل خواهد کرد و هرگز طولانی شدن این موضوع آن را حذف نخواهد کرد.

جعفری اظهار کرد: گزارش نیکولای ملادینوف، فرستاده سازمان ملل به منطقه عمدا جنایت های اسرائیل و اقدامات سرکوبگرانه هر روزه اشغالگران در سرکوب ساکنان جولان اشغالی را نادیده گرفت و تعمدا بدون محکوم کردن تجاوزات تقریبا هر روزه اسرائیل به خاک سوریه به مسائل دیگر پرداخت در حالی که جای پرداختن به آخرین تجاوز اسرائیل بمباران فرودگاه بین المللی دمشق از حریم هوایی لبنان، اراضی اشغالی و دریاچه طبریا در جولان اشغالی کاملا در این گزارش خالی بود

وی خاطرنشان کرد، زمان آن رسیده شورای امنیت برای توقف تجاوزات اسرائیلی تدابیر لازم را اتخاذ کند. سیاست های انگلیس، فرانسه و آمریکا کاملا با مسؤولیت حفظ صلح و امنیت بین المللی براساس قانون بین المللی و منشور سازمان ملل تناقض دارد.

نماینده دائم سوریه از کشورهای حامی رژیم اشغالگر خواست در مواضع و سیاست های خود بازنگری کرده و به قانون بین المللی و قطعنامه های بین المللی مراجعه کنند چون در غیر این صورت سرنوشت این سازمان بین المللی محکوم به تکرار شکست جامعه ملل (یا مجمع اتفاق ملل، یک سازمان بین المللی میان دولتی که در نتیجه امضای عهدنامه ورسای طی سال های ۱۹۱۹ و ۱۹۲۰ میلادی تأسیس شد) است.

جعفری افزود: بارها گفته ایم مصیبت هایی که به کشورهای ما وارد شده به دلیل نقض قانون بین المللی و منشور سازمان ملل از طریق ائتلاف های غیرقانونی است که عراق، لیبی، سوریه، یمن و دیگر کشورها را هدف قرار داده اند و نیز به دلیل دعوت به نشست هایی فرای شورای امنیت است، نظیر "نشست ورشو" یا دعوت به تشکیل "ائتلاف استراتژیک خاورمیانه" که کارشناسان اطلاعاتی آن را ناتوی خاورمیانه مطرح می کنند. سوال اینجاست از کجا این ائتلاف ها نشات می گیرند؟ این نشست ها مشروعیت خود را از کجا به دست می آورند؟ آیا قانون بین المللی و احکام منشور روابط بین الملل آنها را قانونی می دانند یا تمایلات و برنامه های برخی کشورهای نابودگر؟ آیا حق با ما نیست از این تریبون بین المللی هشدار دهیم که اگر ما همگی جلوی سیاست های این کشورها را نگیریم سرنوشتی مشابه سرنوشت جامعه ملل در انتظار سازمان ملل کنونی است. نبود سازمان ملل و نظارت نداشتن بر نشست ورشو دال بر این است که این رویکرد در حل ماموریت سازمان دهندگان کنفرانسی درباره تدوین "استراتژی مشترک" ویژه وضعیت خاورمیانه سهمی نخواهد داشت.

پیرو حمله رژیم صهیونیستی به خاک سوریه سازمان ملل از سوریه و اسرائیل خواسته است نهایت خویشتن داری و توقف اقدامات خصمانه را رعایت کنند.

از سوی دیگر، دنی دانون، سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل ایران را به شلیک موشک زمین به زمین میان برد متهم کرد که به ادعای او سامانه دفاع موشکی اسرائیل آن را رهگیری کرد.

جاناتان کوهن، معاون نماینده آمریکا در سازمان ملل نیز با تکرار ادعاهای سفیر رژیم صهیونیستی، ایران را به شلیک موشک بالستیک به اراضی اشغالی از طریق خاک سوریه متهم کرد.

او از حق رژیم صهیونیستی در دفاع از خود حمایت کرد و گفت، جای صحبت کردن درباره مسائل خاورمیانه در ورشو در کنفرانس وزارتی است که تحت نظارت آمریکا برگزار می شود زیرا شورای امنیت با این گزارش های بی فایده وقت خود را هدر می دهد.

منبع ایسنا

منبع انتخاب
کلید واژه :

بشار جعفری

،

اسرائیل

،

تهدید سوریه

،

شورای امنیت

ثبت نظرات
captcha