پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۲۶۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آیا پسر ملا عمر در پاکستان ترور شده است؟

درحالی که برخی رسانه های خارجی گزارش دادند ملایعقوب، پسر ملا محمد عمر، رهبر پیشین گروه طالبان پاکستان دوشنبه شب توسط افراد ناشناس در پیشاور پاکستان ترور شده، اسپوتنیک به نقل از منایع موثق این خبر را تکذیب کرد. طالبان هنوز واکنشی به این خبر نشان نداده است.

آیا پسر ملا عمر در پاکستان ترور شده است؟

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  درحالی که برخی رسانه های خارجی گزارش دادند ملایعقوب، پسر ملا محمد عمر، رهبر پیشین گروه طالبان پاکستان دوشنبه شب توسط افراد ناشناس در پیشاور پاکستان ترور شده، خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از منایع موثق این خبر را تکذیب کرد. طالبان هنوز واکنشی به این خبر نشان نداده است.

به نقل از افق نیوز، منابع ترور پسر ملا عمر را تایید کرده و گفته اند که ملایعقوب پس از نماز مغرب در منطقه «سپینه وری» شهر پیشاور پاکستان مفقود شده و احتمال می رود که ترور شده باشد.

این درحالی است که بخش افغانستان خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از منابع موثق گزارش داد اخبار منتشره در خصوص ترور پسر ملا عمر در پاکستان حقیقت نداشته فقط یک شایعه می باشد.

طالبان هنوز واکنشی به این خبر نشان نداده است.

گفته می شود ملایعقوب که عضویت شورای کویته طالبان را داشت، چندی پیش به دلیل اختلاف برسر مذاکرات صلح با حکومت افغانستان از شورای کویته استعفا داده و به پیشاور رفته بود.

حدود یک ماه پیش ملایعقوب در یک نامه سرگشاده از طالبان خواسته بود، به جای مذاکره با آمریکا وارد گفت وگوهای مستقیم با دولت افغانستان شود.

او مسوول نظامی طالبان برای ۱۵ ولایت کشور بود.

خبر ترور ملایعقوب در حالی منتشر شده که هفته گذشته یک فرمانده طالبان در پاکستان بازداشت شد.

منبع انتخاب
کلید واژه :

ملاعمر

،

ترور

،

سرکرده طالبان

ثبت نظرات
captcha