پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۲۳۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

عبور کی روش و بیرانوند از رکورد مهاجرانی و رشیدی

علیرضا بیرانوند با ادامه روند بسته نگه داشتن دروازه اش در 4 مسابقه گذشته رکورد منصور رشیدی را در جام ملت های 1976 شکست.

عبور کی روش و بیرانوند از رکورد مهاجرانی و رشیدی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، تیم ملی فوتبال ایران شب گذشته مقابل عمان با نتیجه دو بر صفر به برتری رسید و جواز حضور در یک چهارم نهایی جام ملت ها را به دست آورد. نکته قابل توجه درباره تیم ملی این است که در 4 مسابقه گذشته هیچ توپی از خط دروازه علیرضا بیرانوند عبور نکرده است. بیرانوند شب گذشته با گرفتن پنالتی احمد مبارک بازیکن عمان نقش زیادی در برد ایران داشت و حالا او توانسته از رکورد منصور رشیدی در جام ملت های 1976 عبور کند.

در جام ملت های 1976 که با حضور 6 تیم برتر فوتبال آسیا برگزار شد، تیم ایران در 4 مسابقه ای که انجام داد 13 گل به ثمر رساند و بدون گل خورده عنوان قهرمانی را از آن خود کرد. در آن دوره حشمت مهاجرانی سرمربی ایران بود و منصور رشیدی درون دروازه ایستاد.

حالا اما در حالی که جام ملت ها با 24 تیم برگزار می شود بیرانوند در 4 مسابقه اول کلین شیت کرده و رکورد رشیدی را زده است. البته تیم ملی برای رسیدن به قهرمانی به 3 پیروزی دیگر نیاز دارد و اگر بیرانوند بتواند در بازی های بعدی نیز روند کنونی را حفظ کرده و با کمک گرفتن از خط دفاع دروازه اش را بسته نگه دارد، یک رکورد تاریخی را به ثبت می رساند که تابه حال هیچ دروازه بانی در طول تاریخ آنها در کارنامه اش نداشته است.

منبع ورزش سه
کلید واژه :

علیرضا بیرانوند

،

تیم ملی فوتبال ایران

ثبت نظرات
captcha