پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۱۸۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

محمد رضا فروتن از امشب به شبکه نمایش می رود

فیلم هایی از "محمدرضا فروتن " بازیگر کشورمان، در جدول پخش صحنه گران (مرور آثار) این شبکه قرار گرفته و مرور سینمای انقلاب هم در اولین گفتگو به سراغ سعید راد می رود.

محمد رضا فروتن از امشب به شبکه نمایش می رود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، این هفته در بخش مرور پرونده کاری بازیگران، فیلم هایی از "محمدرضا فروتن " بازیگر کشورمان، در جدول پخش صحنه گران (مرور آثار) این شبکه قرار گرفته و مرور سینمای انقلاب هم در اولین گفتگو به سراغ سعید راد می رود.

محمدرضا فروتن بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون است. وی با بازی در یکی از قسمت های سریال سرنخ (قسمت تماشاخانه) به قدری تأثیرگذاشت که چند دقیقه بعد از پخش از تلویزیون، پیشنهاد بازی در فیلمی به کارگردانی مسعود کیمیایی به او می شود. فروتن با بازی در فیلم های مرسدس و اعتراض به شهرت رسید و سپس فیلم های قرمز، دو زن، متولد ماه مهر، زیر پوست شهر و شب یلدا او را به یک بازیگر مطرح در سینمای ایران تبدیل کردند.

او برای بازی در قرمز از هفدهمین جشنواره فیلم فجر و برای بازی در شب یلدا از پنجمین جشن خانه سینما جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد را به دست آورد. زوج هنری فروتن و هدیه تهرانی در فیلم قرمز پس از زوج خسرو شکیبایی و بیتا فرهی در هامون دومین زوج سینمایی تاریخ سینمای ایران بوده اند که برنده سیمرغ بلورین نقش اول مرد و زن سال شده اند.

فروتن توانسته در طی سال های اخیر مورد تشویق جشنواره ها و جوایز نیز قرار بگیرد و همچنان خودش را با وجود نزدیک شدن به سومین دهه فعالیتش در سینما به عنوان یکی از ستارگان مطرح سینمای ایران با کارنامه ای از بازی های خوب و قابل توجه که می تواند همچنان بدرخشد نگه داشته است. فیلم های ” اتوبوس شب ”، ” به آهستگی ”، ” دیگری ”، ” عیار 14 ”، ” وقتی همه خواب بودند ”، ” مجردها ”، ” چهل سالگی ” آثاری هستند که با بازی این بازیگر، به ترتیب از شنبه بیست و نهم دی ماه تا جمعه پنجم بهمن ماه، ساعت 21 از شبکه نمایش پخش می شوند و در ساعت 04:30 و 11 روز بعد تکرار می شوند.

مرور چهل سال سینمای پس از انقلاب اسلامی در شبکه نمایش

در آستانه گرامیداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، این شبکه با تولید برنامه "چهل سال، چهل فیلم" ضمن بررسی 40 فیلم منتخب سینمای کشورمان از نگاه مخاطبان، با حضور منتقدین و عوامل این فیلم ها، به تأثیرات مثبت تحولات انقلاب اسلامی بر سینمای ایران می پردازد.

"چهل سال، چهل فیلم" تولید تامین برنامه شبکه نمایش است که با تهیه کنندگی آرش خوشخو، از یکشنبه سی ام دی ماه، روزهای یکشنبه، سه شنبه و پنجشنبه هر هفته ساعت 22:30 از شبکه نمایش پخش شده و ساعت12:30 و 18:30 روز بعد بازپخش می شود.

منبع انتخاب
کلید واژه :

محمدرضا فروتن

،

شبکه نمایش

،

سریال سرنخ

ثبت نظرات
captcha