پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۱۷۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

در پایان معاملات دیشب رقم خورد؛

جهش ۳ درصدی قیمت نفت با انتشار جزئیات برنامه اوپک

در پایان معاملات جمعه، پس از این که اوپک جزئیات برنامه کاهش تولید خود برای تقویت قیمت ها را منتشر کرد، قیمت نفت حدود ۳ درصد جهش کرد.

جهش ۳ درصدی قیمت نفت با انتشار جزئیات برنامه اوپک

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از رویترز، در پایان معاملات جمعه، پس از این که اوپک جزئیات برنامه کاهش تولید خود برای تقویت قیمت ها را منتشر کرد، قیمت نفت حدود ۳ درصد جهش کرد. این درحالیست که نشانه هایی از حل وفصل شدن اختلافات تجاری آمریکا و چین، حال وهوای بازارها را تقویت کرده بود.

قیمت پیش خرید هر بشکه نفت خام نیمه سنگین تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی آی، ۱.۶۸ دلار یا ۳.۲۱ درصد جهش کرد و در ۵۴.۰۵ دلار بسته شد.

قیمت پیش خرید هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال، بنچ مارک بین المللی قیمت نفت خام، ۱.۵۲ دلار یا ۲.۴۸ درصد جهش کرد و در قیمت ۶۲.۷۰ دلار به کار خود پایان داد.

سازمان کشورهای صادرکننده سوخت، اوپک، روز جمعه لیستی از میزان کاهش تولیدات اعضای خود و سایر تولیدکنندگان متحد با اوپک، برای شش ماهی که از ۱ ژانویه آغاز می شود، منتشر کرد تا اعتماد بازار به توافق کاهش تولید خود را تقویت کند.

فیل فلین، تحلیل گر گروه پرایس فیوچرز در شیکاگو، گفت: این کار به بازار نشان می دهد که آنها در تصمیم خود جدی هستند. من معتقدم آنها همچنین می خواهند نشان دهند که قرار است از این اعداد هم کمتر تولید کنند. به نظرم به ویژه، در مورد عربستان سعودی، این طور خواهد بود.

بازارهای جهان همچنین با گزارشاتی از پیشرفت در مذاکرات چین و آمریکا، تقویت شدند، اما افزایش قابل توجه میزان تولید نفت آمریکا و تردید در مورد رشد تقاضا، قیمت ها را پایین نگاه داشت.

منبع مهر
کلید واژه :

قیمت نفت

،

برنامه اوپک

ثبت نظرات
captcha