پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۱۷۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

یک کارشناس اقتصادی:

راهکار افزایش ارزش پول ملی حمایت از تولید است نه حذف صفر

یک کارشناس اقتصادی عنوان کرد: راه کار افزایش ارزش پول ملی حذف چهار صفر از واحد پول کشور نیست بلکه تقویت تولید داخل است، تقویت تولید ملی باعث حمایت و ارزش گذاری پول کشور می شود.

راهکار افزایش ارزش پول ملی حمایت از تولید است نه حذف صفر

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، اکبر ابدالی محمدی عضو انجمن مدرسان اقتصاد مقاومتی کشور در خصوص حذف چهار صفر از واحد پول ملی، اظهار کرد: با توجه به شرایط آشفته اقتصادی جامعه الان زمان مناسبی برای این عملکرد نبوده بلکه کنترل نقدینگی و تورم اولویت بالاتری دارد.

مولف کتاب "اقتصاد مقاومتی؛ تفسیر جهاد کبیر" افزود: دولت برای حذف چهار صفر از پول ملی دلایلی را مطرح کرده است و اشاره داشته که این عملکرد اثری روی تورم و اقتصاد ندارد، اما اثر روانی موثری به همراه دارد، همچنین برای سنجش پول ملی نسبت به پول خارجی تاثیرگذار است.

این مدرس دانشگاه بیان کرد: بحثی که باید مورد تامل جدی قرار بگیرد این است که حذف چهار صفر به خودی خود باعث دامن زدن به تورم نشود، چرا که در بعضی مناطق هنوز کالا ها و خدماتی زیر هزار تومان به فروش می رسد و مردم برای گرد کردن این واحد ها ممکن است به گرانی دامن بزنند.

عضو انجمن مدرسان اقتصاد مقاومتی کشورگفت: راهکار افزایش ارزش پول ملی حذف چهار صفر از واحد پول کشور نیست بلکه تقویت تولید داخل است، تقویت تولید ملی باعث حمایت و ارزش گذاری پول کشور می شود، اگر تولید قوی باشد کمبود کالا جبران می شود.

ابدالی محمدی با اشاره به لزوم کنترل نقدینگی عنوان کرد: نقدینگی افسار گسیخته به سمت تولید نمی رود بلکه به سمت تولیدهای غیر مولد و دلالی سوق پیدا می کند، وقتی نقدینگی به سمت کالایی مانند سکه می رود؛ به مراتب تقاضا کالا را افزایش و به دنبال آن باعث افزایش قیمت کالا و کاهش ارزش پول داخل می شود.

وی افزود: دولت می تواند با تعیین زیر ساخت برای پروژه های سود آور نفتی باعث سرازیر شدن نقدینگی به سمت این پروژه ها شود و به این ترتیب نقدینگی و تورم را کنترل کند و به نبال آن ارزش پول ملی حفظ شود.

این مدرس دانشگاه با اشاره به لزوم افزایش سود دهی تولید خاطر نشان کرد: دولت و مجلس باید به سود آور شدن تولید داخلی کمک کنند، زمانی که مردم مشاهده کنند سرمایه گذاری در تولید سود آور است به تولید رو می آورند، فشار هایی که روی تولید کنندگان داخل است از جمله مالیات، تعرفه های گمرکی، تورم و... باعث دلزدگی تولید کننده می شود و به مراتب از سودآوری تولید ملی می کاهد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
کلید واژه :

افزایش ارزش پول ملی

،

ارزش پول ملی

،

پول ملی

،

حذف چهار صفر

ثبت نظرات
captcha