پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۱۶۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

با مصرف کربوهیدرات زیاد ورزش را در زمستان قطع نکنید

یک متخصص پزشکی ورزشی می گوید: در فصل سرما ورزش را به بهانه ی سردی هوا قطع نکنید، بلکه با مصرف مواد غذایی سرشار از کربوهیدرات و با نوشیدن مایعات فراوان به فعالیت ورزشی بپردازید.

با مصرف کربوهیدرات زیاد ورزش را در زمستان قطع نکنید

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، دکتر احمد باقری مقدم افزود: در فصل زمستان به خاطر سرماخوردگی بسیاری از  افراد ترجیح می دهند، بیشتر در خانه بمانند و فعالیت های ورزشی خود را کاهش دهند. توصیه ما بر این است که در فصل زمستان ورزش را به بهانه سردی هوا مگر در روزهایی که خیلی سرد است قطع نکنید و با رعایت نکاتی ساده همچنان به فعالیت بدنی خود در این فصل ادامه دهید.

وی گفت: در سرمای شدید سعی کنید در محیط بسته تمرینات خود را ادامه دهید و از رژیم غذایی سرشار از کربوهیدرات استفاده کنید و مایعات فراوان بنوشید. همچنین چون در حین تمرین دمای بدن بتدریج افزایش و پس از تمرین کاهش می یابد به همین دلیل بهتر است از لباس های لایه لایه استفاده کنید و با توجه به دمای بدن تان پوشش خود را کم و زیاد کنید.

باقری مقدم تصریح کرد: در این فصل بهترین زمان ورزش به ویژه برای سالمندان بعد از ظهر است. زیرا سرما می تواند مشکلات قلبی عروقی را در سالمندان تشدید کند. همچنین در سرما انجام حرکات ساده و کششی برای گرم کردن اهمیت بیشتری دارد و حتما باید برای این کار زمان کافی بگذارید. در صورت علایم هشدار دهنده سرمازدگی مانند قرمزی وتورم انگشتان و گوش و بینی یا شروع علایم لرز حتما از محیط سرد خارج و اقدام به گرم کردن بدن و مناطق آسیب دیده سرمایی کنید.

این متخصص پزشکی ورزشی در پایان افزود: وقتی در این فصل ورزش می کنید از راه بینی نفس بکشید و در معرض باد سرد قرار نگیرید، بویژه در کودکان و سالمندان که باید در دمای بین ۱۸ تا ۲۰ درجه تمرین کنند.

انتهای پیام

منبع ایسنا

منبع ایسنا
کلید واژه :

کربوهیدرات

،

مایعات فراوان

،

احمد باقری مقدم

ثبت نظرات
captcha